PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=985}

1492: Wyprawa do raju

1492: Conquest of Paradise
7,3 14 769
ocen
7,3 10 1 14769
5,5 2
oceny krytyków
1492: Wyprawa do raju
powrót do forum filmu 1492: Wyprawa do raju

Chodzi oczywiście o wyniki finansowe przy budżecie 47 mln fim w USA zarobił marne 7 mln. A szkoda bo to naprawdę bardzo solidne kino bardziej przygodowe niż historyczne mimo to bardzo przyjemnie się ogląda.
Zdjęcia zachwycają (z reszta jak praktycznie we wszystkich obrazach Anglika), muzyka Vangelia powala, Depardieu pasuje do roli a Scott dzięki swojemu rzemiosłu nie pozwala się nudzić.
Jest to klasa raczej Królestwa niebieskiego niż Gladiatora jednak udany był to seans. Z pewnością warto obejrzeć 7/10.

Kilinski

a własnie...
ciekawi mnie DLACZEGO ten film spotkał sie z az tak chłodnym przyjęciem??? czyzby dlatego że pokazuje bardzo okrutna i smutną prawdę? a moze raczej wstydliwą?

ocenił(a) film na 6
waleczny_kurczak_III

dokładnie, film niezbyt przez amerykanów lubiany. Można to zobaczyć po zaniżonej ocenie na imdb 6,3. W filmie wielki plus za muzykę i zdjęcia.

ocenił(a) film na 3
Kubyra

Non-US users 12478 6.4 - to dane z imdb

Film to kompletna klapa.

waleczny_kurczak_III

Zgadzam się z Tobą. Też od razu pomyślałam o tym gdy zastanawiałam się dlaczego wcześniej nic nie słyszałam o tym filmie mimo słynnego reżysera, znanej historii i muzyki, którą chyba zna każdy... Ale trzeba pamiętać, że to kino europejskie a nie amerykańskie. To zmienia postać rzeczy.

ocenił(a) film na 7
waleczny_kurczak_III

Nie chłodnym, tylko dwa miesiące wcześniej miał premierę ten film:
http://www.filmweb.pl/film/Kolumb+odkrywca-1992-6816
i temat został spalony.

Kiedyś, gdzieś, czytałem o swoistym produkcyjnym "wyścigu" tych dwóch filmów. Scott przegrał i tyle.
He, nawet w Nagiej Broni było nawiązanie.

de_Franco

szczerze mówiąc film, o którym wspominasz ani o oczy ani o uszy mi sie nie obił....
Przypomina mi to trochę sytuację, gdy na ekrany naszych kin wszedł Rob Roy (historia dzielnego Szkota, walczącego z uciskiem panów, skądinąd dość brudna i jakoś malo epicka) a kilka tygodni później mieliśmy okazję podziwiać historię Williama Walleacea...
Różnica polega na tym, że w przypadku filmów o dziarskich Szkotach oto ta większa produkcja zdobyła większą popularność i sukces, w przypadku Kolumba ta większa spotkała się z chłodnym przyjęciem....
am I right?

ocenił(a) film na 8
waleczny_kurczak_III

Niestety prawda boli bo to co europejscy katolicy zrobili z obydwiema amerykami i to za przyzwoleniem samego papieża było czymś najpodlejszym w historii ludzkości. Chęć zysku była tak potężna, że zniszczono jedne z najwspanialszych cywilizacji a o rdzennych amerykanach z północy nawet nie wspomnę... To naprawdę czarne karty historii i szkoda, że praktycznie się o tym milczy.

tokarz85

milczy do tego stopnia, że dużo łatwiej Amerykanom z Hollywood rozmawia sie o ucisku i niewolnictwie czarnych.
To takie troche przykre, jest całe mnóstwo filmów opowiadających historię, rozliczających się z nią, próbujących przeprosić za niewolnictwo i jego następstwa, przy tak ogromnej wręcz obojętności wobec faktu wymordowania rdzennych mieszkańców obu Ameryk....
Ale złożone zdanie:)
Australijczycy przynajmniej mają "Polowanie na Króliki", choc i tam sytuacja Aborygenów nie jest szczególnie wesoła.
Jest kilka takich rzeczy, za które bardzo nie lubię Amerykanów i hipokryzja jest jedną z nich.

ocenił(a) film na 8
tokarz85

A co Anglo- Sasi zrobili w Ameryce północnej? Praktycznie wybili rdzennych mieszkańców. A to przecież Anglikanie i protestanci. Niemcy jako luteranie też nieźle się przysłużyli. A teraz popatrz ilu jest jeszcze żyjących
rdzennych mieszkańców w Ameryce którą kolonizowali Anglo-Sasi i Ameryce którą kolonizowali katolicy? Odpowiedz jest prosta!

ocenił(a) film na 8
waleczny_kurczak_III

Bo Kolumb nie był Amerykaninem, ani nawet Anglikiem i to takie stare legendy dla latynoskich kucharek.

waleczny_kurczak_III

I jedno i drugie i trzecie

ocenił(a) film na 7
Kilinski

Bo bicie się w piersi źle się sprzedaje. O wiele lepiej sprzedaje się "Nie śpię, bo trzymam szafę" albo "Lis i Rusin przyszły na galę w identycznych sukienkach".

użytkownik usunięty
Kilinski

Ten film jest dowodem na to, że nie zawsze zarobek jest adekwatny do jego jakości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones