PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=330332}

Anioły i demony

Angels & Demons
7,0 235 336
ocen
7,0 10 1 235336
5,5 24
oceny krytyków
Anioły i demony
powrót do forum filmu Anioły i demony

Potencjał był świetny, uważam że przynajmniej taki sam jak w "Kodzie da Vinci", niestety ekranizacja
była okropna :/ mówię to z bólem bo jestem fanem książek Dana Browna. Już pomijając fakt że
wiele faktów, postaci było pominiętych, to wiele wiele scen po prostu się nie zgadza z tym co
fantastycznie wykreował Brown. Osobiście nie lubię, gdy w adaptacji fakty są przekręcane. Film
mogę uznać za co najwyżej średni, ratuje go tylko i wyłącznie ta fantastyczna Ścieżka oświecenia

użytkownik usunięty
karramba_

A czy znasz jakiś film na podstawie książki, który był od niej lepszy ? ;)

ocenił(a) film na 5

Osobiście lepszego nie znam, ale znam które jej dorównują i nie marnują potencjału książki:
Harry Potter: Czara Ognia oraz Insygnia Śmierci II
Dziewczyna z tatuażem
Władca Pierścieni ( chociaż za książkami i moze dlatego bardziej subiektywna opinia )
Opowieści z Narni 1 i 2 ( Wędrowca nie oglądałem )
;)

ocenił(a) film na 5
karramba_

Całkowicie się zgadzam. Niestety tak złej ekranizacji jeszcze nie widziałam... Kluczowe wątki wyjaśniające fabułę zostały ucięte :/ Książka lepsza bez dwóch zdań.

ocenił(a) film na 6
karramba_

Czara Ognia? Jak dla mnie jest tak słabo zrealizowana jak te tutaj Anioły i Demony. W obu przypadkach twórcy skupili sie na efektach specjalnych, a fabułę (najmocniejsza strona obu książek) potraktowali z przymrużeniem oka, dużo ucinając, zmieniając i ponadto dodając od siebie niepotrzebne sceny - po cholere mi oglądac jak Langdon pływa w basenie, albo jak niszczą pieczęć papieską - to nie ma nic do rzeczy,

A aktorka grająca Vittorię to żal, nawet nie jest Włoszką i urodą nie powala

użytkownik usunięty
karramba_

Zgadzam się. Film jest o wiele lepszy od książki.

karramba_

wez ksiazke i zrob na jej podstawie film zeby zadowolic tych co czytali ksiazke.

karramba_

Wiele faktów pominiętych? A jakie fakty można znaleźć w książce Dona Browna? Nazwa wydawnictwa, rok wydania, numer ISBN, kod paskowy ... i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones