PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 492
oceny
7,4 10 1 107492
7,4 52
oceny krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

1. Moim zadaniem Reeves nie podołał. Jeśli ktoś chciał poeksperymentować z formą filmu to mógł się bardziej postarać. Ja rozumiem że to jest drugi rok działalności Batmana ale wychodzący za każdym razem w ten sam sposób z cienia Batman albo wchodzący frontowymi drzwiami do klubu to już lekka przesada. Co więcej największa zabawa z gadżetami czy uzbrojeniem jest tutaj całkowicie nieistotna ( a nie sorry Batman użył ostrza ze swojej zbroi do przecinania taśmy policyjnej… albo zwykły samochód trochę stuningowany który tak był promowany przed filmem a na mnie nie zrobił żadnego efektu WOW ) Film się dłuży i cała konstrukcja jest kompletnie nieprzemyślana. W pewnym momencie filmu złapałem się na tym że zapomniałem już kompletnie o głównym przeciwniku. Jest kilka dobrych ujęć czy pomysłów ale to jest Batman nie trudno nie zrealizować kilku dobrych scen przy takiej postaci. Zdecydowanie to za mało żeby powiedzieć cokolwiek dobrego o tym filmie. Ktoś zaraz powie że taka była koncepcja detektywistycznego Batmana ale my czekamy kilka lat na nowe kinowe przygody chyba każdy chciałby zobaczyć więcej akcji niż dosłownego chodzenia po ulicy…

2. Wytłumaczcie mi jak jest przemyślana tajemniczość Batmana jak już w pierwszej części chodzi sobie wśród ludzi jak gdyby nigdy nic. Nie wiem wydawało mi się że to postać która pojawia się znikąd i cała aura postaci jest zbudowana wokół tego.

3. Podchodziłem z pozytywnym nastawieniem do Pattinsona przed seansem ale szczerze to nie chciałbym widzieć już go w tej roli. Skacowany Affleck wzbudzał więcej respektu i co ważniejsze strachu niż Pattinson.

4. Relacje między bohaterami… Czy naprawdę tylko ja czułem zażenowanie w relacji Seliny i Bruce? Albo motyw z Alfredem. Widzimy go maksymalnie 5 minut na ekranie a po zamachu serwuje się nam emocjonalną scenę ojcowską w którą musimy sami uwierzyć bo nie została ona w żaden sposób zbudowana.

5. Na sam koniec może ktoś bardziej spostrzegawczy mi wytłumaczy… kolejna emocjonalna scena w której Selina wyjawia że Falcone jest jej ojcem. I że nie zareagował w żaden sposób jak zabierali ją do opieki społecznej i dlatego go tak nienawidzi. Po czym w scenie konfrontacji z Falcone okazuje się że on jednak nie wiedział kin ona była…

6. 2 minuty Jokera wystarczyły żeby zniechęcić do kolejnej części.

7. Kupiłbym to w formie miniserialu.

8. Czy wyszedł ktoś z kina i chciał być Batmanem? Bo ja pierwszy raz wyszedłem po takim seansie nie naładowany energią chęcią bycia superbohaterem ale już bardziej kupił mnie Falcone czy Pingwin.

9. Możecie się nie zgodzić ale realistyczny Batman Nolana przy tym to arcydzieło.

10. Ostatnia scena filmu… Poważnie zamykasz film o Batmanie sceną jak z taniego romansidła?

11. Tekst z white privilege wisienką na torcie…

ocenił(a) film na 4
andrea_paolo_nigro

Nie jesteś jedyny, co więcej, napisałeś to o czym wielu użytkowników już o tym wspomniało na forum tego filmu.
Jest to inny Batman dlatego opinie są skrajne. Mnie też ta odsłona zupełnie nie przypadła do gustu, m.in. z powodów o których wspomniałeś.

ocenił(a) film na 3
_MAX_

Ale patrząc na oceny i komentarze jednak większość jest pozytywnych.. Dlatego ciężko mi to zrozumieć.
Uważam, że to mogło być nawet niezłe ale zostało po prostu zle wykonane.

ocenił(a) film na 10
andrea_paolo_nigro

Zrozumiałe, ale jednak punkt 10 jest troszkę czepialski, przeciez ostatnia scena z Brucem w trylogii Nolana również była nieco wyjęta z romansidła - oto radosny i szczęśliwy Bruce siedzi ze swoją nowa partnerką w kawiarence i daje znać lokajowi, że żyje. Troszkę na wyrost tutaj krytyka.

Co do 5 punktu, proste jest wytłumaczenie że Selina wiedziała kto jest jej ojcem, ale Falcone nie. Po prostu traktował jej matkę bardzo źle i nie zwracał uwagę na Seline.

ocenił(a) film na 3
Goku_from_DBZ

Może jestem stronniczy ale uważam że ostatnia scena w Batmanie z Nolana była dobra bo była zupełnie inaczej zbudowana i opierała się na czymś.

Jeśli chodzi o Selinę i Falcone to dalej uważam że było to zle skonstruowane. Bo jeśli jest tak jak mówisz to Selina żywiła największy żal za to że nie zareagował w żaden sposób jak zabierali ją do sierocińca. A dlaczego miał zareagować skoro nie wiedział że to jego córka?

andrea_paolo_nigro

Wiedział, że to jego córka gdy ta była mała i matka zabierała ją do klubu. Po latach Selina sama się tam zatrudniła, ale wtedy już nie wiedział. Nie rozpoznał jej.

andrea_paolo_nigro

Skacowany Affleck miał takie sceny akcji, że wzbudzał większy strach niż pewnie wszyscy poprzedni filmowi Batmani razem wzięci.

ocenił(a) film na 9
andrea_paolo_nigro

Trylogia Nolana to bajka, tylko Mroczny rycerz jest bardzo dobry. 1 i 3 cześć to przeciętne filmy z żenującym scenariuszem.

ocenił(a) film na 5
Nemolaires

Taka sama bajka jak The Batman, ale filmowo wciąż o kilka klas lepsza.

ocenił(a) film na 5
Nemolaires

Z Nolana to najlepszy klimat miał Batman początek. Mroczny Rycerz strasznie nudny i nie raz przysypiałem. Mrocznego Rycerza to jedynie Joker ratuje. Nawet Batman był strasznie drętwy i mało potrzebny. Działał za dnia. Nie było w ogóle klimatu. Na plus tylko scena przesłuchania no i sceny z Jokerem bez Batmana

Ra_s_al_Ghul

Mroczny rycerz nudny? Z całej trylogi naj mniej zamulał bez dłużyzn i nie potrzebnych przeciągniętych dialogów. Cały czas się coś działo. Zażywaj pół dawki...

ocenił(a) film na 3
andrea_paolo_nigro

Dziękuję za tę opinię. Nie jestem sam. Ten "Batman" wynudził mnie śmiertelnie. Przegadane 3 godziny, bez emocji, całkowita obojętność wobec bohatera.
Rozumiem zamysł, że Batman miał nawiązywać stylistyką do nowego, znakomitego Jokera, ale wyszło bardzo sztucznie i na siłę. Ja tego nie kupuję. Strata czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones