PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870411}

Bielmo

The Pale Blue Eye
6,4 34 852
oceny
6,4 10 1 34852
5,3 21
ocen krytyków
Bielmo
powrót do forum filmu Bielmo

Bielmo jest to tak bardzo poprawny film że ciężko wymienić cokolwiek co zostanie na dłużej po obejrzeniu. Jedynie Harry Melling którego rola Poe jest jak na razie najlepsza w jego karierze, zdołał wybic film ponad przeciętność. Mam nadzieję go zobaczyć w innych rolach bo na razie kojarzy mi się głównie z dziwakiem albo księdzem :) Zanim przejdę dalej, powiem że Bale w tym filmie jest tak zmęczoną postacią że jestem w stanie uwierzyc że na planie tez. Bielmo cierpi na wiele rzeczy, m.in. na dłużyzny które mogłyby zostać wyciete i zaoszczędzić 10 minut spacerów które do niczego nie prowadzą. Druga sprawa znacznie powazniejsza to fakt że film wszystkie ważne wskazówki podaje przez ekspozycję i rozmowy a bohaterowie dociekają prawdy poprzez domysły jakby próbowali imitować dedukcję Holmesa. Na poczatku filmu to jeszcze ma sens ale nie później bo wybija to z opowieści gdy wszystko jest podawane jak na tacy, najgorzej gdy podają koncowy twist i nie czujesz absolutnie nic i chcesz żeby juź sie skonczyło.

oleksiey2000

Mam bardzo podobne wrażenia. Film przez większość czasu podaje jakieś wskazówki tylko po to, żeby na końcu powiedzieć „dobra dzieciaku, siadaj, powiem ci jak było” a potem przez ekspozycję opowiada o tym, czego wcześniej nie można byłoby samemu odkryć. Film do obejrzenia tylko raz dla aktorów i nigdy więcej.

RainShadow

Bo producenci tworzą filmy aby wszyscy je zrozumieli nawet ci najmniej inteligentni.. To samo jest na studiach dziennikarskich - zaliczą prace jeśli tekst  zrozumie nawet najgłupszy ewentualny czytelnik

ocenił(a) film na 6
Amfios

Potwierdzam. Skończyłem WDiNP Uniwersytetu Warszawskiego i wiem coś o tym.

RainShadow

Można było się domyslec, ze Bale ma coś wspólnego z tymi sprawami. Były pewne poszlaki. Pierwsza scena: gdy myje ręce w rzece, jakby chciał coś z siebie zmyć, jakby coś złego przed chwila zrobił. Dwa: kiedy Poe wykłada mu co było rzekomo napisane w liściki, po Balu widać ze jest zmieszany. I super ze skończyło się jak skończyło, zakończenie na tym ze brat z siostra mordowali byłoby zbyt Oczywiste.

ocenił(a) film na 7
Jeisa

wątpię ze można było się domyślać ze Bale ma cos wspólnego z tą sprawa wcześniej nic takiego się nie wydarzyło aby dojść do takich wniosków, dopiero na samym końcu Bale opowiedział o zbiorowym gwałcie na jego córce.

ocenił(a) film na 6
grzes1962

Można, można. Gdy postać grana przez Bale'a drugi raz wspomina córkę, powiedziałem bratankowi że będzie zamieszany w morderstwa. Dlatego tylko 6/10 bo dłużyzny i dla mnie straszliwie przewidywalny.

Maqis

Jak dla Ciebie twist w tym filmie był strasznie przewidywalny, to czeka Cię świetlana przyszłość w dochodzeniówce.

ocenił(a) film na 6
Maqis

Mam znajomych w policji. Z przyjemnością Cię im polecę.

Jeisa

Dzięki wielkie!!! Teraz już wiem, że Bale ma coś z tym wspólnego. Idiotów nie sieją:/

ocenił(a) film na 5
tuuupac

Będziesz na przyszłość wiedział, żeby się zbytnio nie zagłębiać w komentarze, bo w końcu trafisz na spojler.

ocenił(a) film na 9
oleksiey2000

Ja tylko nie rozumiem, dlaczego tak renomowani aktorzy i producenci chcą pracować ze Scottem Cooperem. Jeszcze "Hostiles" całkiem mu wyszedł, ale tak to każdy jeden jego film to typowy przeciętniak, tyle że ze znanymi aktorami. A te takie dłużyzny, gdy bohaterowie jego filmu tak po prostu funkcjonują i nic się nie dzieje, to wręcz jego znak rozpoznawalny.

ocenił(a) film na 8
RipRoy

To nie polecam oglądania czegokolwiek od Eggersa lub Lowerego. Tam to dopiero masz dłużyzny, koleś jedzie na koniu traktem przez 3 min. Nic więcej, po prostu stukot kopyt...

ocenił(a) film na 8
oleksiey2000

Co masz na myśli pisząc że jest "poprawny"? Te spacery jednak dosyć mocno nakreślają postaci i ich motywacje, ale rozumiem. Są widzowie którzy nie lubią dłuższych dialogów, ja uwielbiam

ocenił(a) film na 10
Scrach

Autor nie zrozumiał filmu a pisze że jest ponadprzeciętnie inteligentny. Typowy problem na filmwebie. Dobrze że losowo nie wybrał innej schizofrenicznej postawy, że pisze ach i och o filmie z przekąsem. Też lubię taką postawę, to znaczy…nie lubię w ogóle. Koleś chyba nie rozumie, że Bale wszedł znowu w swoją rolę perfekcyjnie. 

ocenił(a) film na 6
k3421

Typowy problem na filmwebie to właśnie zarzucanie innym, że czegoś nie zrozumieli. To nie jest irańskie kino moralnego niepokoju, naprawdę nie ma tu wiele do rozumienia, fabuła jest prosta jak budowa cepa, a intryga grubymi nićmi szyta.

babajagna

Niby nie ma wiele do zrozumienia w tym filmie, ale jednak niektórzy mają z tym problem. Przecież w tym filmie spacery nie są dłużyznami. Są w nich jakieś emocje, dialogi. Określanie tego typ scen dłużyzną jest sporą przesadą.

ocenił(a) film na 8
krzysyek

Właśnie, takie sceny dodają klimatu.

ocenił(a) film na 3
oleksiey2000

Mam podobne wrażenia. Jedynie rola Harrego Mellinga się wyróżniała, od zmęczonego Bale'a to po prostu bolały oczy. Całe śledztwo zupełnie nie porywało.

ocenił(a) film na 4
oleksiey2000

Co do najlepszej roli Harryego Mellinga to tu bym polemizował.
Nie wiem czy oglądałeś "Balladę o Busterze Scruggs" ale nowelka w której gra Melling i Liam Neeson to jest perełka, szczególnie ostatnie ujęcie Mellinga.
Polecam

ocenił(a) film na 6
Salmonella

Oglądałem ale muszę sobie przypomnieć bo nie pamiętam nic poza Jamesem Franco wieszany kilka razy i ta historia z dziadem szukającym złota.

ocenił(a) film na 4
oleksiey2000

To jest nowelka jak Neeson i Melling jeżdżą po miasteczkach wystawiając poezję. Warta przypomnienia, szczególnie dla Mellinga.

ocenił(a) film na 5
oleksiey2000

Jak to Netflix - filmy dla każdego, czyli filmy nijakie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones