PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=718273}
7,8 714
ocen
7,8 10 1 714
8,0 2
oceny krytyków
Björk: Biophilia Live
powrót do forum filmu Björk: Biophilia Live
Klonazepam

Rasy człowiek.
Islandia, chyba wiesz gdzie to?

shed

No wiem mniej więcej, taka lodowa wysepka zamieszkana przez eskimosów między innymi. Fałda mongolska u niej jest obecna, więc pytam. Przecież bycie eskimosem, to żaden wstyd.

Klonazepam

@shed - jeśli już, to rasy białej. człowiek to potoczna nazwa naszego gatunku, a nie rasy :-)

@Klonazepam - Björk ma w stu procentach islandzkie pochodzenie, czyli wymieszane skandynawsko-celtyckie, a azjatycko wyglądające oczy to zasługa genu recesywnego, który uzewnętrznił się po x pokoleniach. Wszędzie na świecie zdarzają się takie przypadki, co nie znaczy, że jest to częste zjawisko.

asdfadag

Shed jest tak "tolerancyjny" ,ze ma psa rasy pies.
A to wyjasnienie jest bardzo ciekawe. Sadzilem ,ze jest Eskimoską ,albo Samem.

Ottiss14

Czytałem, że Björk kiedyś poddała się badaniom genetycznym w celu potwierdzenia swojego pochodzenia. Przypuszczalnie właśnie z powodu różnych insynuacji i chęci udowodnienia, że wbrew temu, co można by pomyśleć, nie ma eskimoskich czy też jakichś innych niż islandzkie korzeni.

asdfadag

1. Nie ma rasy Eskimosi czy Saamowie - to tak jak byś napisał, że Polacy są rasy Słowianie.
2. Islandczycy należą do Skandynawów (z racji izolacji geograficznej najmniej zmieszanych), a co za tym idzie do odmiany białej.
3. Przebywając w Islandii nie spotkałem nigdy (świadomie) Eskimosa, a Polaków mnóstwo
4. U Björk - nie jestem antropologiem - oprócz lekko skośnych oczu (ale raczej nie dostrzegam zmarszczki nakątnej oka - fałdy mongolskiej) i ciemnych włosów nie widzę oczywistych cech azjatyckich.
5. Istnieje nikła możliwość, że Björk miała wśród przodków Lapończyków (Saamów), którzy sami w sobie są już silnie zmieszani ze Skandynawami - widziałem np. blondynów - ale skoro Ona sama o tym nie wie to my tym bardziej.
6. Mimo skośnych oczu i ładnego wyglądu potrafi komponować, pisać teksty i śpiewać :).
REASUMUJĄC: Gatunek - człowiek
Rasa - europeidalna
Odmiana - biała
Płeć - kobieta.
Pozdrawiam.

Alex_Van_Rotkeh

"6. Mimo skośnych oczu i ładnego wyglądu potrafi komponować, pisać teksty i śpiewać :)."

Pomijam wygląd, ale uwierz mi, że skośne oczy nie stanowią przeszkody przy komponowaniu, pisaniu tekstów i śpiewaniu ;-) Nie odchodząc od tematu filmowego, polecam zapoznać się z twórczością pana Shigeru Umbayashi, kompozytora muzyki filmowej.

asdfadag

To był sarkazm:)
Lubię Björk, twórczość Shigeru Umebayashi nie jest mi obca, chociaż bardziej znam i lubię kompozycje Isao Tomity, jeśli już przy Japończykach jesteśmy - takim to sposobem przeszliśmy od igloo do Fujiyamy.
Pozdrawiam.

Alex_Van_Rotkeh

No cóż Sławianie to największa z podras wewnątrz rasy Białej ,można powiedzieć zatem ,że jest to rasa sama w sobie. Oczywiście to kwestia definicji ,bo podrasy oznaczają charakterystyczne mutacje i wspólnego przodka wszystkich jej członków.

Ottiss14

To fakt, Słowianie najlepiej się rozmnożyli - potrafimy łączyć przyjemne z pożytecznym z akcentem na przyjemne trochę bardziej niestety :)

Alex_Van_Rotkeh

A co dopiero można powiedzieć o tym wspólnym przodku hehe ;) Wprawdzie kiedyś ludzi było dużo mniej ,ale bez przesady.

Ottiss14

No cóż, "Sławianie" nie są rasą. Chyba, że piszemy o rasie słowiańskiej jako typie "neo-danubian", który często występuje u Słowian.

Barrow_wight

Dzielenie ludzi wedlug wyglądu jest bardzo prymitywna forma rozumienia rasy. Rasa to geny ,dna ,pochodzenie ,a nie kształt czaszki bo na to ma wplyw wiele czynników. Każde pokolenie nalezy do innej rasy? Nie ,do innego typu urody.

Ottiss14

Po trochu tak, wpierw geny i dna. No ale wygląd również, gdyż przeważnie idzie on w parze z genami i dna. Napisałeś też "pochodzenie", tylko, że bzdurą jest iż Słowianie pochodzą od wspólnego przodka, tak samo jak bzdurą jest, że mają podobne geny. Część owszem, ale tylko część. Dużo "Słowian" ma geny bliższe Germanom czy Celtom chociażby. Samo to neguje wspólnego przodka. Słowianie południowi przeważnie nie są spokrewnieni genetycznie z resztą Słowian, a są Słowianami. Dlaczego? Dzięki językowi i kulturze.

Barrow_wight

Nie jest to bzdurą gdyż haplogrupa R1a oznacza wspólnego przodka po linii męskiej. Slawianie ,szczególnie zachodni akurat nie są zbyt wymieszani w porównaniu z Np zachodnimi sąsiadami.

Ottiss14

Spoko, ale ilu "Słowian" ma haplogrupę R1a? W Polsce trochę ponad połowa. Więc generalizowanie, że Słowianie pochodzą od jednego przodka jest bzdurą. No chyba, że piszemy tylko o "Słowianach" z haplogrupą słowiańską.

Barrow_wight

Polacy mają ponad 60% i jest to dzisiaj bardzo dużo. Wszyscy Slawianie to pochodza od Dajboga ,niezaleznie od genów ,przynajmniej wedlug mitologii. Ale mniejsza o to bo to temat o filmie Bjork.

Ottiss14

Hah, jeszcze nie czytałem jakoby Polacy mieli aż ponad 60%. Nawet gdyby to i tak posłużyłeś się uogólnieniem. Mitologiczne wyjaśnienia pochodzenia mnie nie interesują. Może gdybym wierzył w latające jednorożce to byłby to dobry punkt odniesienia.

Barrow_wight

To zależy od próby. Ciekawie by było gdyby przebadać wszystkich Polaków. Najwyższa próba wynosiła 63-65%.
Jak jest w rzeczywistości tego obecnie nie wiemy.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Nieistnienie ras ludzkich według ciebie jakoś wpływa na inne rzędy? Wybitnym logikiem to ty nie będziesz. Genetykiem zresztą też.

Nieistnienie ras ludzkich to przyklad na gimnastykę intelektualna motywowaną ideologicznie. Komputery potrafia posegregować perfekcyjnie rasy wedlug DNA. Ale komputer jest apolityczny.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Jakie komputery?

Kiedyś czytalem o eksperymencie ,gdzie kilka komputerow niezaleznie od siebie posegregowalo dna grupy ludzi na 5 ras.
Bezblednie rozpoznaly murzynów ,europejczykow ,azjatów etc. I nie analizowaly koloru skóry.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Skoro kiedyś czytałeś, to na pewno prawda. :) A czytałeś może wyniki Human Genome Project w tym temacie?
http://www.nature.com/ng/journal/v36/n11s/index.html
Jeśli nie masz czasu i/lub chęci starczy zauważyć, że słówko 'race' jest za każdym razem w cudzysłowie.

Jak juz mowilem ,nauka niestety nie jest apolityczna. Np.wedlug WHO geje nie są chorzy psychicznie ale transseksualiści juz tak. Po prostu nie chcialo im sie ,albo zapomnieli zmienić swoje "naukowe" werdykty.
Niedlugo dowiemy sie ,ze to pedofile są normalni ,a hetero maja cos z deklem. Juz teraz probuje sie wmawiać ludziom ,ze rodziny homo są wręcz lepsze od normalnych. Jeżeli jestes tej samej rasy co np Idris Elba to spoko ,nie bronie Ci.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Masz jeszcze jakiś przykład poza organizacją podległą ONZ? Dalej błąd logiczny równi pochyłej. O seksuologii nie chce mi się tu gadać, ale podciągając to pod "All is full love"... ;) Bycie gejem wiąże się z byciem gejem, a bycie trans, z definicji, brakiem akceptacji funkcji swojego ciała.

A może odwrotnie? To posiadanie pociągu do tej samej płci co jest sprzeczne z naturą jest wynaturzeniem i patologią ,a urodzenie się z umysłem odmiennej płci jest czymś bardziej naturalnym? Błędem w genach? Taką żąglerkę semantyczną i interpretacyjną można oczywiście uprawiać ,ale jak ja to mówię ,"kiedy zaczyna się dyskutować z faktami ,wtedy zaczyna się faszyzm". Ktoś po wojnie powiedział ,że faszyzm powróci w formie anty-faszyzmu i takie Orwellowskie teorie jak brak ras są tego świadectwem.

Klonazepam

Björk jest wspaniała!

ocenił(a) film na 8
CiociaSzirlej

jest rasy wspaniałej. :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones