PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5319}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
7,4 74 649
ocen
7,4 10 1 74649
7,4 10
ocen krytyków
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Film mnie zaskoczył. Mroczny, z motywami religijnymi, miejscami brutalny. Może dlatego nie był takim hitem jak "Król Lew" czy inne filmy ze stajni Disney'a. Muzyka jest wprost genialna [niezastąpiony Alan Menken]. Czarny charakter jest po prostu niesamowity a jego piosenka "Z dna piekieł" po prostu wgniata w fotel. Pozostali bohaterowie też są świetni. Disney ma wiele świetnych filmów które oceniam na 10/10 i każdy zasługuje na tą notę przez inne aspekty :)

emillo97

To chyba najsmutniejsza bajka Disneya...

ocenił(a) film na 10
aariciaa

ale jest happy end :)

ocenił(a) film na 10
aariciaa

W porównaniu z powieścią, film jest o wiele pozytywniejszy.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Zgodzę się. Powieść także genialna!

ocenił(a) film na 10
emillo97

Zgadzam się! Bajka genialna! Uważam jednak, że nie do końca dla dzieci. Trudno im np zrozumieć co wyczynia Frollo w tej piosence. Chce zabić cygankę czy nie? A wykorzystanie w tej scenie oryginalnego chorału gregoriańskiego! Nie mówić już o imionach gargulców. xD

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Co z nimi jest nie tak? (Z imionami)

użytkownik usunięty
Kubasek

Nic. Victor Hugo to autor książki, taka mała aluzja.

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Myślę, że rodzice którzy zabrali na ten film dzieciaki, myśleli w sposób: "Skoro to film Disneya to musi być dla dzieci!" A potem niektórzy oburzają się, że film zawiera wątki nieodpowiednie dla młodszej widowni. Pamiętam jak kiedyś oglądałem scenę z festy na youtube. Jakaś przewrażliwiona mamusia oburzyła się tańcem Esmeraldy, i napisała, że film ma zły wpływ na dzieci, bo potem mogą powtarzać jej ruchy w rzeczywistości :D

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Naprawdę? Gratuluję uzasadnienia. Sama bym na to nie wpadła...:) Rodzice czasami za bardzo się czepiają...Dziecku nie przyszłoby do głowy nic złego. Poza tym ten taniec nie był aż taki...wyuzdany. Z imionami wszystko w porządku- nawiązują przecież do postaci pisarza: Victor, Hugo...:)

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Co do gargulców... Jak oglądałem film za pierwszym razem, podobały mi się. Za drugim już w ogóle. Co one robią w takim poważnym filmie? Ogólnie sceny humorystyczne w filmie są fajne, ale gargulców nie trawię.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Ten "poważny film" to jednak bajka dla dzieci. Aż strach pomyśleć jaka ponura byłaby bez nich...

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Ja nie widziałem tego filmu jako dziecko, bo jak byłem mały, to się go bałem. A po drugie, i tak film jest dość mroczny.

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Poza tym wolę Klopina. Jest o wiele zabawniejszy :)

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Pierwszy raz obejrzałam "Dzwonnika" gdy miałam 5 lat i z miejsca się zakochałam(z resztą Hugo, towarzyszy mi przez całe życie i jego utwory wywierają na mnie ogromny wpływ). Stał się moją ukochaną bajką, deklasując nawet "Króla lwa". Mimo tej całej miłości, uważam że to bajka dla starszych. Zwłaszcza pamiętając reakcję moich rówieśników.

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Nie rozumieli?

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Bajka ich nudziła. Poza tym motyw Frolla i Esmeraldy był dla nich niezrozumiały. "Chciał ją zabić czy jak?" Poza tym i tytułowy Dzwonnik nie przypadł im do gustu bo był "brzydki i smutny".

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

I właśnie dlatego nie puściłbym tego filmu małym dzieciom. Po co pokazywać im film, którego nie zrozumieją?
Tak swoją drogą w wersji Disneya, Quasi nie jest brzydki, tylko dziwnie wygląda.

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie wadą filmu jest takie spłaszczenie postaci Frolla. W powieści nie był (Przynajminiej na początku) złym człowiekiem. Dopiero potem zaczął popadać w obłęd. Ale jako czarny charakter, wypada swietnie.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Hmm...Czyżbyś czytał książkę? Przepraszam, jakoś do mnie to nie dotarło... Frollo jest co prawda spłaszczony ale genialny. I tak jest bardzo...złożoną postacią jak na schematyczne bajki Disneya. Ja mam mieszane uczucia co do Febusa. Uwielbiam go ale jest całkiem inny niż w oryginale...

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Czytałem. Ja książkowego Febusa, nie cierpię, w filmie jest o wiele sympatyczniejszy. Książki nigdy nie czytałem w całości, bo te opisy na początku są strasznie rozwlekłe, a nic nie wnoszą do fabuły. Zawsze czytam od piątego rozdziału, w którym pojawia się Quasimodo.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Ja kocham Hugo więc całość udało mi się przeczytać. Ja też nie cierpię Febusa, z drugiej strony głupota Esmeraldy w końcowej scenie jest tak porywająca...W bajce ich miłość jest jednak odrobinę zbyt ckliwa. No i te świetne sceny z kozą!

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

W ogóle książkowa Esmeralda jest tak naiwna, że nie wiem. Jak doszedłem do sceny w której Esmeralda widzi, że Febus spotyka się z inną, a mimo to prosi Quasimodo, żeby go przyprowadził, to aż wydało mi się to śmieszne. Za to jej rysunkowa wersja, jest o wiele lepsza. Gdzieś przeczytałem wypowiedź w której ktoś porównał obie wersje. Napisał, że główna różnica polega na tym, że książkowa Esmeralda ciągle jęczy na temat Febusa, a w filmie jej rola się do tego nie ogranicza.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Bardzo dobre podsumowanie. Za to filmowa Esmeralda ma pazur. Lubię patrzeć jak radzi sobie z problemami. Ta książkowa jest ździebko upośledzona, moim skromnym zdaniem... Żal mi było jedynie jej matki. W sumie ta cała nieszczęśliwa miłość wylewająca się z każdej strony czyni książkę bardzo autentyczną.

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

A wracając do filmu, co prawda nie widzę w nim niczego nieodpowiedniego dla dzieci, ale jak pierwszy raz zobaczyłem tą scenę: http://www.youtube.com/watch?v=1yKbxbntwGc
, to naszła mnie myśl: "Co ja oglądam?" Ciebie też?

ocenił(a) film na 10
Kubasek

To jest świetna scena bitewna.:D Ja miałam takie wrażenie w scenie przy kominku.:) Chociaż najbardziej to chyba byłam zadziwiona słysząc w piosence Esmeraldy, że Maryja była nędzarką.

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

A co jest w tym ogniu? Wiem, że wyobraża sobie Esmeraldę, ale słabo widać jej postać.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

Samo to, że ksiądz i to jeszcze taki stary, nie tylko zakochuje się w cygance ale czuje do niej porządnie. A przecież to bajka dla dzieci.

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

W tej wersji Frollo, nie jesest księdzem. A po drugie to, że film jest animowany nie musi oznaczać, że jest dla dzieci. Przykładowo Family Guy. Jest to serial animowany, ale na pewno nie dla dzieci.

ocenił(a) film na 10
Kubasek

A dla mniedzieckiem jest się od urodzenia do, powiedzmy 12 roku zycia. Młodszemu dziecku, bym tego filmu nie pokazał.

ocenił(a) film na 10
czarna_maggie

Phoebus, a mój ulubieniec (na równi z Gringire'em). W książce to dupek, ale tak mnie śmieszy, że i tak go niesamowicie lubię. Dureń jakich mało, ale jego ograniczenie jest komiczne. Natomiast ten z adaptacji Disneya, no cóż, też jest śmieszny, ale już dużo sympatyczniejszy. :) I tak go lubię, bez względu na wersję i pewnie jeszcze nie raz to powiem. ]:->

ocenił(a) film na 10
Anya_Pooka

W bajce- owszem, uwielbiam go! Ale w książce przeżyć nie mogę. Obojętnie jak głupia by była kobieta, nie wolno jej wykorzystywać. Tak analizując znane mi utwory, Hugo musiał nienawidzić kobiet. Esmeralda nieszczęśliwa w miłości, która prowadzi do śmierci... Tak samo Fontyna i Eponia z Nędzników... Za to go kocham, nie zrozum mnie źle, no ale...

ocenił(a) film na 9
emillo97

w całości podpisuję się pod Twoim komentarzem :) mam dokładnie takie same przemyślenia na temat tej animacji. (tym milej przyjęłam fakt, że Polsat wyemituje w tę sobotę "Dzwonnika", chwali im się :) )

Kasiuur

Także się zgadzam :) Polsat teraz co sobotę emituje animacje Disneya :D Uwielbiam je, nie ma nic piękniejszego, wychowałam się na nich :D

ocenił(a) film na 8
Sorella_filmaniak

Ludzie mogą sobie mówić, że bajki Disneya są tylko dla dzieci, ale nawet po wielu latach fajnie do nich wrócić.

Sorella_filmaniak

Serio?! Ja się dzisiaj "obudziłam", że jest bajka Disneya i jak dziecko oglądałam urzeczona (a moje siostry nie!). A na koniec oczywiście się poryczałam. Taka stara krowa, a ryczy, no ale nie moja wina, że takie emocje we mnie wyzwalają bajki Disneya. ;))

A z opinią autora zgadzam się w 100%. Kwestia inkwizycji ciekawie pokazana (jak na bajkę), tak, aby dzieci zrozumiały. Inny nie znaczy gorszy, zły.

Pozdrawiam.

julCia69

Tak, tak już emitowali Nowe Szaty Króla, Potwory i Spółka, Mulan, wczoraj Dzwonnika (dzisiaj znowu oglądałam powtórkę :D) i jeszcze będzie Pocahontas ale nie pamiętam kiedy :/ Do pełni szczęścia brakuje emisji Króla Lwa, Tarzana i Herculesa :D Pozdrawiam

Sorella_filmaniak

A i jeszcze Alladyna :D

ocenił(a) film na 6
Sorella_filmaniak

Tarzan, Herkules i Alladyn już leceli w sobotnim disneyowskim paśmie polsatu :)

dotkneszeptem

Ooo niee przegapiłam :/ Dzięki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones