PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=343217}

Hobbit: Niezwykła podróż

The Hobbit: An Unexpected Journey
7,6 399 950
ocen
7,6 10 1 399950
6,5 32
oceny krytyków
Hobbit: Niezwykła podróż
powrót do forum filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Bylem jednym z niewielu na tym forum, ktory od godziny 03:10 zbieral szczeke z podlogi bo mi opadla do ziemi na wiesc, ze film Jacksona nie dostal zadnej statuetki. Szkoda bo za charakteryzacje powinien dostac. Efekty i kostiumy mialy co prawda konkurencje wiec sie nie czepiam.
Mimo wszystko wielka szkoda. Ale jak to rzeklem juz dawno... Hobbit nigdy nie dorowna LOTRowi... potwierdzenie dla tej teorii pojawilo sie dzisiejszej nocy...

P.S. Juz widze reakcje co poniektorych fanatykow Hobbita na wiesc ze Hobbit okazal sie WIELKIM przegranym :D

Spokojnej nocy...

MrBaggins

To było do przewidzenia, tak jak mówiłem będzie max 1 albo wcale. Ja w ogóle tego nie biorę jako wyznacznik czegokolwiek. Hobbit został już pominięty na etapie nominacji, więc wiadomo było, ze będzie słabo. A został pominięty bo środowisko krytyków od początku było źle nastawione, zwłaszcza w USA. A Akademia tak działa, że jest kilka filmów z reguły, które są lubiane i one zgarniają większość nominacji i nagród, pozostałe filmy są często ignorowane, nawet w kategoriach technicznych. Dobrym przykładem jest brak Oskara za charakteryzację dla Hobbita (bo ogólnie bardziej im podobali się Nędznicy). I o ile Hobbit nie jest idealnym filmem, to jednak reakcja środowiska filmowego w USA wydawała mi się zawsze przesadzona i kontrastuje z reakcjami widzów.

"Hobbit nigdy nie dorówna LOTRowi."

Pod pewnymi względami (np fabuły) nigdy nie miał takich ambicji. Natomiast w pewnych aspektach jest lepszy lub porównywalny (aktorstwo, efekty, scenografia) i to czy dostanie Oskary czy nie nie zmienia mojego zdania :)

"Hobbit... największa porazka tegorocznych Oscarow."

Bo ja wiem. Pewnie można by to powiedzieć też o innych filmach (Batman?).

zentaur

Hobbitowi nie potrzeba Oscarów, obroni się sam. To już klasyk sam w sobie, a czym niby jest ta cała operacja Argo czy Życie Pi ludzie pokrzyczą, nawrzeszczą, będzie szum, ale zapomną i nie będą chcieli wracać. Batman Nolana czy Hobbit będą trwać wiecznie.

Raditz

Życie Pi jest badziewne moim zdaniem... i przereklamowane

ocenił(a) film na 6
sentia

To samo można powiedzieć o Hobbicie. Pi ma chociaż jakieś przesłanie, w przeciwieństwie to Hobbita. Lepsze efekty 3d w filmie Lee. O klasę wyżej niż hobbit, zaraz się na mnie kamilek rzuci za to, że skrytykowałem jego ukochany film, który jest chyba jednym z najbardziej przereklamowanych filmów w historii, wielkie reklamy, wielkie ogłoszenia i masa materiałów w internecie, a film okazał się wydmuszką. Aktorstwo na niziutkim poziomie, 3d niskich lotów(jak ktos pisze ze lepsze od Avatara, to niezle się orientuje). Fabularne dno - tyle absurdów to ja ostatnio w Prometeuszu widzialem. Hobbita nawet nie broni muzyka, gollum i charakteryzacja. Za charakteryzacje Jackson chcial dostac za to samo co 10 lat temu? Proszę was, tutaj powinien wygrać Hitchcock, więc Nędznicy są niespodzianką. Mimo to czekam na Hobbita w wersji reżyszerskiej. Może nadrobi coś u mnie.

LukeuszLFC

Przecież Hobbit ma przesłanie. Całe śródziemie to jedna wielka misterna symbolika. Aktorstwo też bardzo dobre, zwłaszcza jak się zna pierwowzory książkowe.

ocenił(a) film na 7
Real19

Kwestia czy zwykłe widz tę symbolikę dostrzeże. Ja czytałem książkę więc jestem w stanie faktycznie coś z tego wyciągnąć. Np. Azog będący krytyką konsumpcyjnego stylu życia, promujący również przywracanie osób niepełnosprawnych do czynnej działalności zawodowej. Ale biedny szaraczek, który nie czytał książki i idzie tylko zobaczyć film, bo od dzieciństwa fascynuje go walczycielstwo wyczynowe z użyciem narzędzi ostro i tępokrawędzistych niekoniecznie dostrzeże takie subtelności.

PaladinRage

Ale ty już durnoty piszesz. Nie wiem tylko w sumie jaki ma to cel. Niby piszesz całkiem z sensem a czasami ci się takie kwiatki zdarzają. Niby oceniasz film na 7 co jest oceną dobrą, a cały czas ironizujesz. Ogarnij to trochę jak masz tylko tyle do powiedzenia.

ocenił(a) film na 9
Real19

Zwróć czasami uwagę na sposób rozmowy poszczególnych użytkowników. PaladinRage zazwyczaj ironizuje ;)

ocenił(a) film na 5
kordrum

Jeszcze wytłumacz Realowi co to jest ironia...

Carmina

Ja wiem czym jest ironię ale też nie należy jej nadużywać. Bo ja ją jestem w stanie dostrzec. Ktoś nie myślący i tak jej nie załapię. I pomyśli jeszcze że to film orkach - inwalidach którzy chodzą do MacDonalda na frytki, a może woleliby do KFC?

ocenił(a) film na 7
Real19

Do KFC. Azog mógłby z kubełka "ręką" nabierać.

ocenił(a) film na 9
PaladinRage

Palce lizać.

użytkownik usunięty
PaladinRage

Paladin mój mistrz.

ocenił(a) film na 7
PaladinRage

obśmiałem się jak norka, dzięki

LukeuszLFC

"jest chyba jednym z najbardziej przereklamowanych filmów w historii, wielkie reklamy, wielkie ogłoszenia i masa materiałów w internecie, a film okazał się wydmuszką. Aktorstwo na niziutkim poziomie, 3d niskich lotów(jak ktos pisze ze lepsze od Avatara, to niezle się orientuje). Fabularne dno - tyle absurdów to ja ostatnio w Prometeuszu widzialem"

Jako żywo, recenzja Życia Pi.

LukeuszLFC

aktorstwo na niziutkim poziomie porównaj chociażby Frodo z Bilbem poza tym sam jesteś jak wydmuszka krytykuj sam siebie nieudaczniku a najlepiej zrób coś lepszego panie Hitchcock

ocenił(a) film na 6
adasgorki

Nie mam prawa krytykować twórców? Więcej w tej kwestii nie napiszę.

Intelektualnym dnem wykazałeś się nazywając mnie nieudacznikiem. Skoro jestem nieudacznikiem napisz co tak wielkiego w życiu osiągnąłeś? Zdałeś egzamin gimnazjalny? Maturę? gratulacje!

PS. tylko "nieudacznik" nie używa argumentów :) - a tak właśnie zrobiłeś

A co ja mam porównywać? Freeman po pierwszej części dostosował się do reszty ferajny. Bloom, Lilly, Blanchett, McKellan, Armitage - wszyscy drewniani. Freeman wybił się ponad poziom rzemieślnika - to jest osiągniecie? Nic nie zaoferował swoją grą. Jak już doszło do niezłego poziomu to przeplatał dobrą grę z głupimi minami i westchnieniami, które są irytującą cechą jego aktorstwa - wyszło mu to tylko w Fargo i w Sherlocku. Sorry, ale jak już porównujesz to porównaj całość, nie tylko Froda i Bilba. Słowo "chociażby"? -proszę o więcej przykładów. Gandalf z LOTR >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Hobbit. Tak jakby nie był to ten sam aktor. Nie utrzymał poziomu. Reszty obsady nie ma co porównywać, bo LOTR pod względem doboru aktorów i ich umiejętności oraz sposobu odegrania swoich postaci wciąga nosem Hobbita.

Zresztą należy Ci się złota łopata za bycie archeologiem i odkopywaniem starych postów.

ocenił(a) film na 7
LukeuszLFC

W punkt

Raditz

O i tu się zgadzam nawet co do batmana chociaż wcześniej miałem inne zdanie. Takie klimaty sa bardziej zapamietane. A rozgłos też mają większy niż jakaś operacja argo. Zapytaj kogoś na ulicy o Hobbita to połowa będzie kojarzyć o co chodzi a taka operacja arbo czy zycie pi czy django. Może 5 osób na 200.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Nie zgodzę się. O ile główny target wiekowy "Niezwykłej Podróży" można liczyć gdzieś w przedziale 13 - 30, to pozostałe filmy mają już nieco większy zasięg (Django np: 15 - 45, osoby starsze byłby raczej zażenowane). Stąd sądzę, że pytając osoby starsze niż te 30 lat o "Hobbita" zostaniech potraktowany jak jechowy, a jednak dzięki Oscarom i prostemu faktowi, że "Django" to kolejny film Quentina Tarantino, tam gdzie te przedziały się pokrywają, częściej uzyskasz odpowiedź twierdzącą w przypadku "Django".

PaladinRage

Oj wątpię. O django mało kto wie a o Hobbicie jak nie o filmie to przynajmniej o książce.

kamilxxx09

"o django mało kto wie.." hahaha mało kto wie w twoim przedziale wiekowym (15latków)....

kali01

Mówię o ludziach z ulicy a nie tych co siedzą na forum.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Ostatnim razem jak spytałem człowieka z ulicy o film, to usiłował mi zabrać komórkę, więc podziękuję za badanie gustu wśród tej grupy społecznej.

ocenił(a) film na 4
PaladinRage

Dokładnie hobbit to bajka dla dzieci z podstawowki i nie ma co się obrażać

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

moi wszyscy znajomi bardzo lubia wladce, a hobbita kojarza, owszem, ale niekoniecznie pozytywnie

maiev888

Czemu?

ocenił(a) film na 6
kamilxxx09

zanudzil ich.. Bylismy w kinie w siodemke i nikt nie dal mu oceny wyzszej niz 7. Jakis czas temu, z kuzynem, oberzalem Bogow ulicy. Kuzyn po filmie skomentowal go tak: obejrzalem dzisiaj jeszcze hobbita, ktory nie wzbudzil we mnie absolutnie zadnych emocji, ale ten film poprawil mi samopoczucie;) tyle

maiev888

Aha no to widocznie nie lubi fantastyki albo pisał na seansie smsy.

Raditz

Bolek i Lolek i Reksio też będą trwać wiecznie. Hobbit to syf dla dzieci. Dla porównania ostatnia część LORT zdobyła 10 oscarów i kilkadziesiąt innych nagród a Hobbit wielkie NIC i to dokładnie pokazuje jak bardzo beznadziejny jest ten film.

dZejk_filmweb

Mala poprawka... Powrot Krola zdobyl 11 oscarow :)

ocenił(a) film na 7
dZejk_filmweb

Nie wszystko produkowane pod dzieci, to syf. Ba, niektóre produkcje o charakterze familijnym łączą pokolenia dzięki dobremu wypośrodkowaniu elementów dziecinnych i dorosłych ("Shrek" przykładowo). Swoją drogą: ucięte łebsko krasnala, wilcza kolacja z goblinów, ucięte ramię, siermiężna proteza wykonana z ogromnego widelca... jawi nam się tutaj obraz dość patologicznego dzieciństwa...

dZejk_filmweb

Ciekawy gust. Z jednej strony 10 dla Gran Torino,Zielonej Mili,Szczęk czy skazanych na Shawshank z drugiej 10 dla Wiecznego studenta i transformersów.

dZejk_filmweb

sam jesteś beznadziejny zrób coś lepszego cwaniaku

ocenił(a) film na 10
Raditz

Racja to są filmy które już są klasykami.

ocenił(a) film na 9
Raditz

Racja. Nie ma więc co płakać z powodu braku Oscarów.

ocenił(a) film na 10
Raditz

operacja argo to polityka film nie zły ale o dwie klasy gorszy od hobbita

zentaur

nie jest lepszy w tych aspektach . Efekty na swoje czasy Lotr miał lepsze podobnie scenografie która była dopieszczana latami i tam było jej więcej a tu więcej komputerów . Aktorstwo w Drużynie było na podobnym poziomie bo Ian to tam po raz pierwszy został naszym wymarzonym Gandalfem zgarniając za swoją rolę mnóstwo wyróżnień -tutaj to kontynuacja jego znakomitej kreacji nic ponadto a nawet momentami miałem już warzenie zmęczenia rolą . Sean Astin był świetny w roli Sama zwłaszcza w Powrocie Króla gdzie miał najwięcej do zagrania . Drugi plan we Władcy był świetnie obsadzony .Jedynie Freeman jest wymarzonym Bilbem i kasuje niemrawego Froda .

zentaur

A za co niby miał dostać Batman ? Za jakąś porywającą kreację ? Porażające efekty ? Wspaniały scenariusz ?

ocenił(a) film na 10
New_World_Order

Za reżyserie albo scenariusz mógł być nominowany jak najbardziej

BadMad87

Chyba do złotej maliny - tak infantylnego i idiotycznego filmu dawno nie oglądałem.

ocenił(a) film na 10
New_World_Order

Infantylny to chyba ty jesteś

BadMad87

No tak arcypoważny - w pg13 - żenada, jedna kretyńska scena za drugą, dialogi pełne patosu i charczący jak chomik główny bohater, do tego megascena ataku policjantów na uzbrojonych w broń automatyczną bandziorów - rzeczywiście oscarowy scenariusz.

ocenił(a) film na 10
New_World_Order

to jest sci-fi akcji to czego ty się tam spodziewałeś?? a co może "operacja argo" albo "miłość" czy "lincoln" miały świetne scenariusze?? Dwa oparte na faktach a jeden z życia wzięty - rzeczywiście oscarowe scenaiusze.

BadMad87

Nawet w sci-fi jest jakaś granica dopuszczalnego absurdu, którą ten gniot przekroczył o kilometry.

ocenił(a) film na 9
MrBaggins

O Boże, koniec świata, film nie dostał Oskarów... To że ich nie dostał nie znaczy że jest lipny, jest bardzo fajny. Od 2004r trochę się zmieniło więc nie dziw się, akademia miała upatrzonych laureatów a wśród nich przez (pewnie) niechęć do Jacksona nie było Hobbita (było to spowodowane przedłużeniem Hobbita do 3 części, tak słyszałem na zagranicznych forach). Szkoda, nie udało się, może kiedyś, jednak dla mnie Hobbit to i tak najlepszy film 4 kwartału roku 2012 i 1 kwartału roku 2013 (oczywiście za nim jest wszystkim znany Django).

MrBaggins

A nie zauważyłeś że Oscary zawsze zgarniają takie filmy które są dobre w 2 3 kategoriach a reszta to klapa. Hobbit jest świetny we wszystkich. Widocznie trochę zabrakło by w szczególności wyróżnic się w jednej. To trochę jak z uczniami w szkole. jeden bedzie mega szóstkowy z polskiego czy angielskiego a drugi będzie po prostu bardzo dobry ze wszystkiego chociaż nie dostanie się. np. do konkursu. Czaisz o co chodzi? No ale teraz kto jest lepszy? No raczej ten drugi bo jakby zsumować jego świetne osiągnięcia z dwoma rewelacyjnymi to jednak ten z rewelacyjnymi wychodzi i tak za słabo.

kamilxxx09

"A nie zauważyłeś że Oscary zawsze zgarniają takie filmy które są dobre w 2 3 kategoriach a reszta to klapa" - no wlasnie Hobbit jest takim filmem i nagrody nie dostal zadnej wiec nie potwierdza tej twojej "reguly" :P Jakis czas temu pisales o pewniakach dla Hobbita jesli chodzi o oscary i miales zgola odmienne zdanie - pisales ze na bank dostanie nagrody... no i dostal - kubel zimnej wody :)
Nie wiesz co mowisz ale zdazylismy sie do tego przyzwyczaic...

MrBaggins

Ciekawe jakoś nie przypominam sobie żebym tak pisał. A Hobbit nie jest filmem świetnym tylko w 2 czy 3 kategoriach ale w wielu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones