PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1455}
7,8 20 831
ocen
7,8 10 1 20831
8,0 32
oceny krytyków
La Strada
powrót do forum filmu La Strada

Czy ktoś wie coś na temat dźwięku, a dokładnie czy Anthony Quinn (aktor anglojęzyczny) był dubbingowany przez jakiegoś włoskiego lektora?
Cały dźwięk był dodawany po kręceniu więc była możliwość, że Quinn włoski też nagrywał. Nie znam włoskiego więc ciężko mi odgadnąć, czy miał w filmie obcy akcent.
Pozdrawiam wszystkich sympatyków tego prostego obrazu;)

ocenił(a) film na 7
bornstubborn

Sama się tym zainteresowałam i dokopałam się do informacji na forum IMDB, jakoby Quinna dubbingował ten facet: http://www.filmweb.pl/person/Arnoldo+Fo%C3%A0-58515

Czy to prawda to nie wiem, na włoskiej wikipedii na stronie filmu jest wymieniany, na angielskiej nie ma o tym wzmianki. W każdym razie istnieje takie prawdopodobieństwo.

ocenił(a) film na 8
Aquilla

Dzięki wielkie też poszukam, a przynajmniej teraz będę wiedział gdzie uderzać;)
Pozdrowienia!

ocenił(a) film na 9
Aquilla

Nie zdziwiłbym się. Włosi, Hiszpanie i ogólnie większość Europy Zachodniej - dubbingowała wszystko na potęgę. Z ciekawości odpaliłem scenę z AQ i wygląda na to - że głos był podkładany. Po pierwsze, słowa nie pasują do ruchu warg. Po drugie, Anthony miał inny głos. Już nawet abstrahując od tego czy znał włoski. Tak więc Twoje znalezisko jest strzałem w dziesiątkę. Oczywiście mogę się mylić. :D

Coś znalazłem. Anglojęzyczne DVD.
http://www.criterion.com/films/185-la-strada
"Optional English-dubbed soundtrack featuring the voices of Anthony Quinn and Richard Basehart"
Może dlatego na angielskiej Wikipedii nie ma wzmianki o panu, który dubbingował Quinna. :)

Aquilla

Bardzo możliwe, że ktoś go dubbingował. Fellini nie przywiązywał uwagi do głosu, języka czy dykcji aktora. Interesowała go jedynie twarz, która według niego miała wyrażać maksimum emocji i być charakterystyczna dla typu bohatera. Miał obsesje na punkcie twarzy. Gromadził zdjęcia potencjalnych aktorów, którzy zgłaszali się do niego, a przy wymyślaniu nowego filmu je przeglądał szukając odpowiedniej dla nowego bohatera, którego wykreowała wyobraźnia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones