PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1070}

Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.

Twin Peaks: Fire Walk with Me
7,3 47 965
ocen
7,3 10 1 47965
6,6 21
ocen krytyków
Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.
powrót do forum filmu Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną.

Missing

ocenił(a) film na 5

Serialowa Laura Palmer utożsamiana była z ciepła, delikatną, niewinna dziewczyna która wszyscy pokochali i cierpieli kiedy zginęła. W filmie widzimy kobietę o trzech twarzach dziecko, kobietę pełną miłości i dziwkę w najgorszym wydaniu. W filmie wszystko, no może nie wszystko podane jest na talerzu. Laura od dziecka była pod ciężka ręką swojego ojca niedowartościowanego psychopaty który ja molestował. Bob to druga wersja ojca ta mocniejsza i sadystyczna czyli jak córka miał dwa oblicza. Jednego razu surowy i stanowczy ojciec z drugiej kochany martwiący się o swoja córkę tatuś. Dziewczyna która ma mętlik w głowie psychicznie rozbita widzi w ojcu gwałciciela i morderce Boba po czym wraca jak by nigdy nic do szkoły w postaci niewinnej dziewczyny namiętnej i kochliwej by nagle wieczorem stać się klubową prostytutką bez zasad i ograniczeń. Film mnie zniesmaczył swoją prostotą i patetyką. Niektóre sceny zagrane tak sztucznie ze ręce opadają (scena na motorze kiedy Laura odchodzi od Jamesa). Prowadzona jest wielowątkowość filmu i żaden z nich nie jest zakończony jak by nie istniał. Przypomina mi to troche film "The Room"

ocenił(a) film na 9
face_zbok

Myślę, że nie do końca zrozumiałeś serial. Laura była utożsamiana z ciepłą i delikatną na początku, przez znajomych, bo taką ją widziano i taką się przedstawiała. W czasie wątku wychodziły na jaw rzeczy o których nikt nie wiedział (narkotyki, praca w burdelu, seks itd). Serial pod koniec pokazał że mimo że wydaje nam się że kogoś znamy, jak ludzie Laurę, tak naprawdę możemy nie wiedzieć nic. Film przedstawia perspektywę Laury, uzupełnioną o mitologiczne wątki z uniwersum, tą prawdziwą, której inni nie widzieli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones