PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790}

Ostatnia noc

Last Night
6,9 301
ocen
6,9 10 1 301
Ostatnia noc
powrót do forum filmu Ostatnia noc

Chyba najbardziej realistyczne przedstawienie końca świata. Ma się po prostu wydarzyć i nic, nikt nie może temu zapobiec. Ludzie mogą tylko czekać na koniec swojego życia. W filmie świetnie pokazane są różne zachowania, różnych ludzi w obliczu ostatnich godzin życia. I trzeba powiedzieć, że są to reakcje różne. Jedni zamierzają się zabić, inni chcą się bawić do ostatniej chwili, a jeszcze inni chcą spędzić tą ostatnią noc (która tak naprawdę nocą nie jest) samotnie.
To, co jest genialnego w filmie to, że koniec świata jest bardzo cichy. Tylko się o nim mówi. A mimo to napięcie, jakie człowiek czuje podczas seansu jest nieporównywalnie większe od niszczenia miast przez wielkie fale czy innych katastrof. Za przykład niech powtórzy np. rozgłośnia radiowa i nadawanie najważniejszych piosenek w historii czy telefoniczne informowanie mieszkańców o tym, że nie muszą się bać braku gazu w ostatnich chwilach; czy kobieta biegająca po mieście wykrzykująca ile czasu jeszcze zostało do ostatniego tchnienia. Są to szczegóły, ale tworzą niezapomniany klimat.
Film jest świetnie wykonany, nie użyto w nim chyba ani jednego efektu specjalnego! Samo zakończenie również miażdży! Siedziałem po nim wryty przez dobre 5 minut. Dawno żaden film nie wywołał u mnie takich „ciar” jak ten. Szkoda, że takie filmy nie są rozreklamowane na równi z „Dniami Zagłady”, „Dniami niepodległości” itp. Bo zasługują na to i są filmami o wiele bardziej wartościowymi, bo zamiast pokazywać piękne efekty specjalne pokazują to co w człowieku najważniejsze...jego duszę.

Jestem pod wrażeniem 10/10. Warto zobaczyć, chociaż niestety ciężko dorwać ten film...

ocenił(a) film na 10
_EemuU_

Właściwie to ten komentarz zawiera dokładnie to, co sam chciałem napisać na temat tego filmu.
Ten realizm, różnorodność zachowań ludzi w obliczu końca, dialogi, klimat... wszystko jest tutaj perfekcyjne. Mimo braku efektów specjalnych napięcie jest olbrzymie i ani przez chwilę nie idzie się nudzić (mimo, że film jest bardzo spokojny). Do tego dochodzi jeszcze piękne zakończenie oraz to co chyba tutaj najważniejsze - pytanie "A co ja bym chciał zrobić wiedzac, że zostało mi zaledwie kilka tygodni życia?" pozostaje w głowie jeszcze długo po seansie.
Nie często to robię ale tutaj muszę dać 10/10. Nie ma innego wyjścia, ten film jest idealny :).

PS: Jedyne z czym się nie mogę z Tobą zgodzić to opinia na temat "Dnia Zagłady". Mimo potężnej i miejscami ciężkostrawnej dawki patosu to całkiem niezły film. Też skupia się na postawach ludzi w obliczu końca świata i za to go cenię wysoko.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
FTW

Nie napisałem, że "Dzień Zagłady" to film zły. Uważam, że był bardzo dobry. Podobało mi się w nim, że zbytnio nie silono się na tanie efekciarstwo (np. Armageddon) tylko skupiono się w dużej mierze na zachowaniach ludzkich. No tylko ten patos+dobre zakończenie troche odebrały temu filmowi siłę oddziaływania.

ocenił(a) film na 5
_EemuU_

szkoda że ja nie odebrałem tego filmu tak jak wy...;/
nie pamiętam również czemu obejrzałem dziś akurat ten film.

Fakt film mnie zaciekawił i dałbym 7/10 bo film oglądałem w pewnym napięciu, ale to napięcie prysło wraz z momentem gdy film się skończył.
Winny jest tylko jeden mojego straconego poniekąd czasu i to jesteś TY !
nie wiem jak trafiłem na ten film ale to twój komentarz mnie zachęcił do obejrzenia tego filmu - Najlepszy filmowy koniec świata !
myślę wow. to musi być coś dobrego i na pewno nie będą to efekty specjalne co można zauważyć oglądając film........bo jedynymi efektami specjalnymi jest przewrócony tramwaj zrobiony komputerowo.

Więc oglądam ten film i myślę: o co chodzi ? ktoś ich wkręcił w ten koniec świata ?
niee to nie to...
nie miałem pojęcia co za szokujące zakończenie to będzie...
A tu dupa ! nic szokującego ! pocałowali się, nie strzelili lol
wczesniej jeszcze kupe zrobili !!!

Jedynym możliwym ciekawym zakończeniem byłoby gdyby facet skośnookiej babki się tam zjawił i ? no własnie jak by się to potoczyło.
a tak to lipa, pustka, brak zakończenia.
Już wtedy kiedy dostała kluczyki prawie się pocałowali - już wtedy można było zakończyć ten film !!!


Kurde lobię filmy post apokaliptyczne, o końcu świata itp ale to jeden z gorszych jakie widziałem niestety. Tak jest ukazany klimat...chociaż słabo ale jest i tyle !! brakuje sensu w tym filmie, a szkoda.....

Polecam Threads(1984), lub nie pamiętam tytułu ( moge pogrzebać jak ktoś będzie chciał) taki australijski co płyną łodzia podwodna w poszukiwaniu ,,nadziei" że to jednak nie koniec świata, albo These Final Hours(2013)
jest jeszcze kilka tytułów co mogę pogrzebać jak ktoś kiedykolwiek wejdzie na minę w postaci tego filmu....


aaa i szanuje że wam ( tym powyżej) się podoba, no ale mie nie bardzo ;/ trudno

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones