PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712}

Truposz

Dead Man
7,6 43 815
ocen
7,6 10 1 43815
7,5 23
oceny krytyków
Truposz
powrót do forum filmu Truposz

Czemu go tak wysoko oceniacie? Przyznaję, że spodobało mi się w nim kilka rzeczy np. postać Cole'a i historyjka rodzinna, albo scena z misiem oraz nieprzewidywalność strzelanin. Ale reszta zaczęła mnie po prostu nudzić. Mamy typową przemianę człowieka z dobrymi manierami w mordercę- wątek już nieraz przerabiany. Jeżeli coś ważnego przeoczyłem to proszę wielkich znawców, którzy tak cenią ten film, aby mnie oświecili.

ocenił(a) film na 10
Krzysiek_45

Ciężko odpowiedzieć na zadane przez Ciebie pytanie. Moim zdaniem takie filmy albo się "czuje", albo nie. Dla Ciebie długie fragmenty filmu, prócz wymienionych scen, były dłużyzną, a mnie bardzo cieszyły - ten psychodeliczny, ciężki, westernowy klimat oraz wspaniale dopełniająca go muzyka. Poza tym film nie opowiada o przemianie człowieka z dobrymi manierami w mordercę, a po prostu długą drogę podczas której główny bohater ma pogodzić się ze swoją śmiercią.

rarpol

Dokładnie. Czy w filmie musi "o cos chodzic" zeby wysoko go ocenić ?

ocenił(a) film na 8
RealKalps

raczej nie Las Vegas Parano też było nieźle kopnięte, a ma dobrą ocenę

rarpol

Dzięki za wyjaśnienia. Ja także cenię niektóre filmy za klimat, ale Dead Man na dzień dzisiejszy nie jest jednym z nich.

ocenił(a) film na 9
Krzysiek_45

Ja go odbieram symbolicznie jednak, ten gruby indianin, tekst "-po co Ci broń
- jak to po co ? przecież to Ameryka", wedrówka niewinnego człowieka do serca ameryki kończy się jego przemianą i totalnym absurdem. To jak wędrówka do krainy zła, trupiarni, gdzie wystrzeliwani amerykanie próbują jakoś żyć i jedynym sposobem wydostania się jest spłynięcie tam gdzie łączy się niebo z wodą.

ocenił(a) film na 9
Krzysiek_45

Jak dla mnie cały film ma ukryte znaczenie.
Ja go interpretuje w ten sposób (ale każdy dostrzeże coś innego):

http://www.filmweb.pl/film/Truposz-1995-712/discussion/To+pewne!+ten+film+nie+je st+nijaki+i+wyróżnia+się+na+tle+innych.,1565550

ocenił(a) film na 7
bialy333

nie dokonca chyba zrozumialem ten film . MIal fajny klimat , ale byl taki jakis ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones