PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31636}

W samo południe

High Noon
7,7 19 413
ocen
7,7 10 1 19413
7,7 19
ocen krytyków
W samo południe
powrót do forum filmu W samo południe

Nietypowy

użytkownik usunięty

Świetna odskocznia od westernów nastawionych tylko na akcję. Z każdą sceną, reżyser buduje atmosferę osaczenia i beznadziejności, przytłumioną nieco bardzo sielskim klimatem. Kolejne minuty do godziny 12:00 upływają niemal w czasie rzeczywistym. Szeryf Will Kane to symbol męstwa i odwagi oraz wierności dla swoich ideałów. W krytycznym momencie zostawia go nawet jego świeżo poślubiona kobieta, świetna scena, gdy idzie sam przez pustynne miasteczko, sam na sam ze swoimi lękami. Ta walka rewolwerowa na końcu filmu to bardziej walka z sobą i własnym umysłem niż z materialnym wrogiem pod postacią groźnych bandytów.
Naprawdę jedyny w swoim rodzaju!

ocenił(a) film na 10

Klasyka genialnego westernu. Obok Rio Bravo chyba najlepszy western w historii kina. Świetnie nakręcony, świetnie zagrany, szczególnie Gary Cooper. Arcydzieło w każdym calu.

Wspaniałe widowisko, świetne aktorstwo!

ocenił(a) film na 8

Czasami "klasyka kina" mnie rozczarowuje, ale akurat ten film wcale mnie nie zawiódł. Uważam, że jest ponadczasowy, czyli po 60 latach nadal oddziałowuje na mnie jako widza. Bardzo podobała mi się gra Coopera i Kelly. Napięcie faktycznie z każdą minutą wzrastało, świetny klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones