PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=873373}

Zbrodnie przyszłości

Crimes of the Future
5,4 7 058
ocen
5,4 10 1 7058
6,2 39
ocen krytyków
Zbrodnie przyszłości
powrót do forum filmu Zbrodnie przyszłości

Nadchodzący projekt ma tytuł "Crimes of the Future" mający ukazać się w 2022 roku, dzieli tytuł z jednym z pierwszych projektów reżysera: "Stereo/Crimes of the future"(1970). Nakręconych filmem 35mm, tuż po skończeniu Uniwersytetu w Toronto.

Tamte filmy były niekonwencjonalnym eksperymentem z formą, które przed popularniejszymi wczesnymi filmami reżysera jak "Shivers" (1975), były mocno krytykowane za bycie negatywnie pretensjonalnymi oraz strukturę.
"Crimes of the future"(1970) to futurystyczna dystopia. Znane motywy pochłaniające myśli artystyczne Cronenberga jak pytania o naturze ludzkiej, relacja między ludzkim umysłem a powłoką- ciałem, też tam się pojawiły. Później ewoluując w różne kierunki w poszczególnych stylistyka w kolejnych jego filmach.

Jak myślicie? Liczyć na choć jeszcze jeden projekt od Cronenberga? Czy to będzie jego konkluzja kariery? Od premiery ostatniego projektu minęło w końcu sporo czasu. A Brandon- syn reżysera, już ma na koncie dwa filmy pełnometrażowe "Posessor"(2020) i "Antiviral"(2018), czerpiące garściami z tematyki eksploracji cielesności i transhumanizmu.

Osobiście gorąco liczę na choć jeszcze jeden film poza "Crimes of the Future" (2022) od reżysera. Bardzo interesująca charyzmatyczna postać, artysta eksperymentalny i sądzę że bardzo wrażliwy, pomimo brutalności używanej w jego produkcjach. Myślę, że sama brutalność (czasami zbyt dosadna), odciąga wielu widzów jego filmów od idei i pytań które chce zadać, wskazując na tragedie cielesności człowieka.

Oby "Crimes of the Future"(2022) okazało się elektryzującym i refleksyjnym seansem.
Czego sobie i wam życzę!

Ciekaw jestem co sądzicie, fani i nie-fani Cronenberga? Dajcie znać. :)

JazzTheCat

Jazz, ostatnie „mapy..” mi bardzo podeszły, wiec oczywiście liczę, ze to nie ostatnie jego słowo, acz z 80tką na karku to prawdopodobnie nowymi „zbrodniami..” David się właśnie z nami chce pożegnać ;( na szczęście mam pare filmów jeszcze do nadrobienia aaa i nwm czy kojarzysz, ale była również wydana jego mega pokręcona cieleśnie powieść…

ocenił(a) film na 6
JazzTheCat

To chyba najbardziej oczekiwana przeze mnie premiera roku.
Film ponoć jest pieprzoną petardą i co bardziej wrażliwym widzom może dać mocno w baniak. Czekam!

Grifter

Trailer prezentuje się kosmicznie - wygląda to na najbardziej właściwy dla Cronenberga film od nie wiem kiedy. Strasznie stonowane było kino Kanadyjczyka w XXI wieku i zasadniczo ostatni raz tak naprawdę pokazał pazur w Crash - szmat czasu.

Kamileki

Ale to nie musi być wada, a podkreślenie zalet. Nie musi cały czas kręcić filmów podobnych do siebie. Stąd chęć odpoczynku. Mucha w jego filmografii jest równie właściwa co Historia przemocy.

DLoN92

Cronenberg najbardziej fascynuje w swoich body horrorach, a Zbrodnie przyszłości to dopiero pierwszy obraz Kanadyjczyka z XXI wieku mocno osadzony w tej tematyce. Doceniam głębię warsztatu Kanadyjczyka i pójście bardziej w dramatyczne i kryminalne tony podobnie jak doceniam Człowieka słonia czy Prostą historię. Wybieram jednak Głowę do wycierania czy Inland Empire od Lyncha.

ocenił(a) film na 3
JazzTheCat

W wywiadzie dla francuskiego magazynu Les Inrockuptibles twierdzi, że rozpocznie zdjęcia do następnego filmu już w przyszłym roku. Projekt nosi tytuł "Shrouds".

Van_Etten

Wow! Bardzo dobra wiadomość! Dziękuję serdecznie za info! <3

ocenił(a) film na 6
JazzTheCat

Co ciekawe "eXistenZ" miało tytuł roboczy właśnie "Crimes of the Future".

Czekam na premierę u nas w kinach i obym się doczekał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones