PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=871}
6,8 16 497
ocen
6,8 10 1 16497
7,1 24
oceny krytyków
eXistenZ
powrót do forum filmu eXistenZ

czerpał sporo inspiracji z tego filmu , żeby potem wyreżyserować incepcję.
W Existenz też jest element snu, tyle że tutaj niby chodzi o grę, nie mniej jednak pomysł podobny.

ocenił(a) film na 6
Shade83

Dokładnie na to samo wpadłem oglądając ten film. Do głowy przyszedł mi też "Avatar".

ocenił(a) film na 7
Shade83

Przesadą? :)
moim zdaniem scenariusz Nolana ociera się o plagiat.
Ale pewnie .. ktoś zaraz napisze, że .. "przesadzam" :).

Generalnie prawie do samego konca, nie zwracałem specjalnej uwagi na podobienstwa w filmie, ale byl tam pewien fragment - kiedy ten zmutowany robak wskoczyl na samochod, przy ktorym stala Alexa - i przeszla mi wtedy przez glowe mysl, ze obecnosc tego robaka moze wskazywac, ze to jest nadal gra, ze oboje sa w grze. I tak sobie teraz mysle, w którym momencie Nolan wymyslil do swojego scenariusza Incepcji te wszystkie totemy .. Czy przypadkiem to ten wlasnie fragment go nie "zainspirowal". Tak czy inaczej - dobrze, ze powstal taki film jak Incepcja, bo dostarcza fajnych emocji, fajnej rozrywki .. tylko jakby teraz, po tym co obejrzałem, jednak ta gwiazda Nolana już tak mocno nie świeci :) chociaż reżyserem jest wciaż świetnym.

Shade83

Żeby tylko on, pamiętaj, że eXistenZ jest starszy od Matriksa, miał jednak śmieszny budżet, przez co to dzieło niemal kameralne

ocenił(a) film na 8
Shade83

No wolę grę niż sen. Dla mnie o niebo lepszy jest eXistenz niz Incepcja.

Shade83

Tak, bo życie to też taka gra, a sen to sposób na pauzę. Jak ktos doświadczył świadomego snu to wie o czym mówię. Wtedy w momencie zasypiania jest uczucie opuszczania ciała. Ja np. często po tym momencie latam . Wolę Incepcję niż Existenz bo ten drugi jest obrzydliwy.

ocenił(a) film na 5
Shade83

Nie żeby coś, ale Incepcja jest bardziej zainspirowana anime Paprika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones