Charlie Clouser

Charles Alexander Clouser

7,7
915 ocen muzyki
powrót do forum osoby Charlie Clouser

Nie przepadam za NIN i ich podejściem do Industrialu (wolę szwedzką scenę - MZ.412, Puissance, Karjalan Sissit, Raison d'Etre, In Slaughter Natives itd.), ale muszę przyznać, że muzyka, jaką Charlie Clouser zrobił do "Piły" to jeden z najlepszych materiałów, z kręgu muzyki Industrial, jakie znam! Słucham go już dłuższy czas i nie mogę się nim znudzić! Polecam!

Malignus

Heh..:-)
Ja polecam jeszce jego dobrego kolege.. Trenta Reznora.. tez potrafi robic klimat..
A co do piły.. Heh.. tez przyznam racje.. koles jest naprawde niezły zwazywszy ze jestem wychowankiem Akira'y Yamaoka -Silent Hill

ImixVega

koleś jest zajebisty a muzyka z piły to chyba juz klasyka, w finałowej scenie muzyka jest świetna.

Malignus

Zgadzam się z przedmówcami. Nie dziwię się że twórcy "Deja vu" wykupili ścieżkę z finału "Piły" do zrobienia zwiastunu. Jego muzyka robi klimat :D

roxy_girl

Dokładnie muzyka finałowa z PIŁY jest genialna ;)

SLukasz

Muzyka z "Piły" wgryza się w pamięć i pozostaje tam na zawsze.

olszes2027

finałowa scena "piły" wraz z muza charliego juz sie stala klasyka kina... subiektywnie oceniajac to z 70% klimatu tej sceny tworzy wlasnie muzyka.
jego muza nadaje takze duzo klimatu serialowi nub3rs. bez tej muzyki w tle "wzoru" nie ogladaloby sie tak dobrze

da_markos

to najlepszy kompozytor! muzyka z piły to najgenialniejszy motyw
muzyczny na świecie! polecam także jego kawałek do Residenta 3 "convoy"
po prostu świetny. szkoda że tak mało komponuje:( w zwiastunie do
terminatora nowego pojawia się kawałek kapeli w której grał. miałem
nadzeję że może o on skomponuje muzykę do nowego terminatora. niestety
kompozytorem został Danny Elfman, i ścieżka dzwiękowa jest nijaka:(.
oczekiwałem po niej dużo więcej.

apostoli

apostoli opamiętaj się. Najlepszy kompozytor? :O Za jedną, dwie dobre ścieżki?

Malignus

Polecam wszystkim przesłuchanie muzyki z drugiej i trzeciej części "Piły". Jest tam dużo ciekawych pomysłów i niezły klimat (szczególnie 3 cz.) Od czwartej części już mu trochę nowych pomysłów brakowało.

michi468

Muzyka do Piły, to klasyka, zgaodze się :)

Gangelus

Muzykę do Piły niezłą jeno, czasami naprawdę dobrą pisał, ale nazywanie to klasyką to jakiś absurd i rzecz wręcz nie do pomyślenia.

michi468

Jak dla mnie najlepszym soundtrackiem z całej sagi jest "Zepp Six". Przeplatanie się oryginalnej wersji "Hello Zepp" z dźwiękiem kontrabasu (bądź czymkolwiek to jest) brzmi genialnie. Tak ogólnie to tą wersję "Zepp'a" słychać też w Saw III i VII i chyba jeszcze kilku innych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones