Howard ShoreI

Howard Leslie Shore

8,6
12 604 oceny muzyki
powrót do forum osoby Howard Shore

za muzykę do Hobbita. kawałki które można znaleźć w internecie są naprawdę świetne.

marcinfw

Jaki kawałki? Od roku można znaleźć jedynie śpiew krasnoludów i muzykę z trailera.

geefux

cały sountrack jest już na internecie

Indy_6

Wiem, już mam go od kilku dni, i słuchałem go może 2 czy 3 razy, bo jest po prostu słaby. Nawet w 1/3 nie dorównuje temu z Drużyny Pierścienia o.O Za to Życie Pi ma zacny ost, to będzie raczej pewniak do oskara, i jeszcze może Atlas Chmur ;p

geefux

Co ty pleciesz życie Pi jest takie sobie, a Atlas Chmur beznadziejny

Indy_6

Hmm, nie zgodzę się! Życie Pi ma takie perełki jak Tsimtsum, i ogólnie jest bardzo klimatyczna ścieżka. Za to Hobbit jest zaledwie cieniem ostu z FotR, a Cloud Atlas ma już mocniejszą ścieżkę...

geefux

To może przesłuchaj go jeszcze parę razy, a za którymś będziesz pluł sobie w brodę, że go uznałeś za słaby. :)

DanielosVK

No dobra, nie jest słaby, ale nadal uważam, że jest zaledwie cieniem FotR :P

geefux

Po prostu nie jest arcydziełem jak LotRy, ale też, mimo mojego fanboystwa względem Shore'a, nie wierzyłem, że to może być arcydzieło. Shore był za bardzo ograniczony tym, co wcześniej już stworzył. Nie mógł stworzyć już czegoś tak świeżego, ale wg mnie zdecydowanie wyszedł obronną ręką i napisał bardzo dobrą muzykę, która z resztą zyskuje przy kolejnych odsłuchach, a i zawiera kilka nowych melodii, równie cudownych. "Over Hill" - cudo. "Radagast the Brown" to też świetny utwór. Uważam, że tam, gdzie Shore zdecydował się dodać coś nowego do swojego muzycznego świata Śródziemia jest po prostu genialnie jak w LotRach, natomiast tam, gdzie Shore tylko ilustruje lub powiela coś z poprzedniej trylogii, jest po prostu ok lub dobrze. Koniec końców jednak, wg mnie bardzo dobry soundtrack. :)

geefux

Tak się zastanawiam, czy tylko ja słyszę w pewnych fragmentach mocne podobieństwo do ścieżki z filmu "Hugo"? (np nr 7 0:56) .

marcinfw

za wszystkie ekranizacje książek Tolkiena

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones