Krzysztof Komeda

Krzysztof Trzciński

8,7
2 082 oceny muzyki
powrót do forum osoby Krzysztof Komeda

byl glupi, trzymal sie ciagle Hlaski, ktory w koncowych latach swojego zycia byl juz calkowitym menelem, i skonczylo sie to wszystko jak skonczylo
Polanski natomiast duzo wczesniej podziekowal Hlasce i wylozyl na niego lache, bo ten sie juz calkowicie stoczyl, dlatego wlasnie nie doszlo do zrobienie filmu Hlaski z Polanskim.
Lubie cala 3, ale olej w glowie mial tylko jeden, Polanski, moze dlatego, ze jest zydem.

DobryDzieciak

Taki "miał olej w głowie" że się wchrzanił po pijaku w seks z 14-latką i do końca życia ma zablokowany wjazd do USA i kręcenie tam filmów. To wszystko byli artyści, artystom wolno być głupim, artysta może się stoczyć, może młodo umrzeć, szczególnie jeżeli jego sztuka to rekompensuję, co zarówno w przypadku Komedy jak i Hłaski jest prawdą.

Zuy_pan_muzgodestroktor

"Taki "miał olej w głowie" że się wchrzanił po pijaku w seks z 14-latką "

z 13 latka ja juz.. polanski powiedzial ze to mloda kobieta byla ;-]

Hłasko zagubiony zdolny artysta bardzo go lubie i cenie tak samo jak staska grzesiuka ..
kazdy lubi wypic

Amiga1240

Grzesiuk książki dobre pisał! Też go lubię!

BostonMan

5 lat kacetu najlepsza!

Amiga1240

Bo to zła kobieta była...

DobryDzieciak

Chciałem coś dodać, ale w sumie nie ma to sensu, w samo sedno.
Bingo ;).

DobryDzieciak

Ja w sumie czytałam (to był wywiad z bodajże żoną Komedy), że Polański ściągnął Hłaskę do Ameryki żeby zrobić z nim film, a później się rozmyślił i zostawił go na lodzie i dlatego Hłasko sie stoczył, ale w sumie nikt tak na serio nie wie jak tobyło, więc można sobie spekulować.

DobryDzieciak

Masz rację, można się bawić, ale wszystko z umiarem, a Polański jest kuty na 4 nogi i zawsze pomimo skłonności do zabawy miał kompas nastawiony przede wszystkim na karierę

DobryDzieciak

No tak... Bo ty tam byłes, widziałes i wiesz na pewno.
Ech, ludzie i te ich niezdrowe skłonności do oceniania i osądzania wszystkich i wszystkiego... To takie słabe.

DobryDzieciak

Skąd stwierdzenie, że Komeda trzymał się Hłaski?
Pan Hłasko, z całym szacunkiem, pod koniec życia jakby się wypalił. Literacko i życiowo.
Znajomości miał wiele i korzystał z nich.
Komeda był inteligentnym i niezależnym facetem, który nie musiał nikogo się trzymać.
Na to wskazują jego decyzje życiowe i dorobek muzyczny.
Twierdzenie, że wszystko przez Hłaskę "menela" to naiwne uproszczenie.
Określenia, że Komeda "był głupi" nawet nie skomentuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones