PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835082}

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

The Lord of the Rings: The Rings of Power
5,2 30 085
ocen
5,2 10 1 30085
5,4 16
ocen krytyków
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Witam, nigdy nie pisze komentarzy, ale sledze to "dzielo" Amazona od poczatku. Jestem fanem wladcy pierscieni od 12 roku zycia. Niestety z przykroscia obserwujemy co sie dziele z ekranizacjami naszych ulubionych ksiazek. Mam wielka nadzieje, ze bunt i zdecydowane "Nie" da pstryczkwa w kierunku ludzi odpowiedzialnych za to cale multikulti i przenoszenie problemow naszego swiata do ukochanych odskoczni, w pieknych fantastycznych krainach wymyslanych przez mistrzow jakim jest Tolkien zdecydowanie. Nie jestem zwolennikiem hejtu! nigdy! to rani ludzi dookola nas. Odzew widza i fana jest pokrzepiajacy , my internauci i fani naszych ukochanych historii mamy moc , bo w kupie sila. Prosze was obroncy naszego fantastycznego dziedzictwa, nie wystawiajcie dobrej oceny temu "eksperymentowi" producenci slysza nas glos, obawiaja sie porazki. Zdecydowany opor moze jeszcze zmienic tor promowania fantastyki, tworzenia ekranizacji , kiedy spotka sie ze stanowczym NIE!!!!.Rozumiem komentzre , ze trzeba pochwalic osoby odpowiedzialne za muzyke czy efekty, ale nie mozemy w zadnym przypadku zgodzic sie na to wynaturzenie, ktore zabija fantastyke!!!!! Ten serial w pewnym sensie, jest poczatkiem szmacenia i plucia w twarz autora naszych ukochanych historii gdzie elf jest bialy a ork czarny, gdzie meskosc jest duma a honor marzeniem kazdego z nas. po 2 odcinkach tego "przedstawienia" mowie stanowcze NIE!!!!! niech efekty i duzy budzet nie zabija w nas marzen o cudownych historiach srodziemia. Bronmy naszego dziedzictwa, bronmy tego wspanialego swiata. to jest wlasciwa pora by postawic mur przed tym chorym zabiegiem zmieniania rzeczywistosci nawet tych ksiazkowych!!!!!. niech nas oklamuja w tv, niech wmawiaja ze biale jest czarne, a czarne biale. Od naszych marzen, bohaterskich postaci i przedwiecznych elfow ODPIER...... sie. dziekuje, i przepraszam za bledy

Wojo_MaxTv

xD "Nie jestem zwolennikiem hejtu! nigdy!" A za chwilę: "ODPIER...... sie" I jeszcze ta 1/10... Chłopie, hipokryta z Ciebie.

ocenił(a) serial na 1
John_Shepard

Mozliwe, ze tak. w tej sprawie ogarnia mnie wscieklosc jak nigdy wczesniej. Widze, ze chciales sie wypowiedziec tylko o tej jednej czesci mojego komentarza. Spoko rozumiem , ze szukasz czegos gdzie mozesz sie przyczepic mimo ze tresc tutaj, jest zupelnie inna niz "Hipokryzje" czy "hejt". Mylisz hejt z opinia. Mimo wszystko pozdrawiam i zycze dalszych znalezisk , gdzie bedziesz wtracal swoje (nie na temat) 3 litery.

Wojo_MaxTv

Chłopie, cytuję TWOJE WŁASNE SŁOWA, więc jest to na temat, komentuję TWOJĄ WYPOWIEDŹ. Od tego chyba jest forum, czy może się mylę?

ocenił(a) serial na 1
John_Shepard

Nigdy nie udzielalem sie na zadnym forum, ale moglem sie spodziewac takiego odzewu. Ok rozumiem Cie. Ale hejt jest skierowany do osoby, obraza, wysmiewa a nawet sle zyczy. Mi chodzilo o przedsawienie swojej opini o ostatnich zabiegach ktore sie widzi rowniez w Wiedzminia na netfixie. Ten komentarz do skierowany do fanow ksiazkowych, i ludzi, ktorzy rozumieja aktualne proby zmioeniania historii naszej prawdziwej a teraz nawet ksiazkowej. Nie mialem na celu hejtowania , a bardziej internetowy strajk.

ocenił(a) serial na 3
Wojo_MaxTv

Z nim nie ma co rozmawiać. Nie interesują go argumenty, a szuka jedynie tych fragmentów wypowiedzi do których można się przyczepić. Idealnie by było jeszcze gdybyś napisał cokolwiek o kolorach skóry, to mógłby Ci jeszcze napisać że jesteś rasistą :)

ocenił(a) serial na 3
John_Shepard

Ja go rozumiem bo czuję to samo, a to słowo na końcu to tylko dynamizator dla takich jak ty, zaraz to słowo przyciagnelo twoją uwagę, podobnie jak słowo hejt, reszty chyba nie zrozumiałeś

John_Shepard

Wygląda na to, że nie wiesz co to jest hejt

ocenił(a) serial na 7
Wojo_MaxTv

Najpierw OGLĄDAJ dopiero później OCENIAJ

ocenił(a) serial na 1
mike__25

Gdybys czytal komentarz wiedzialbys, ze juz 2 odcinki widzialem. Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
Wojo_MaxTv

Niby tak, lecz napisałeś komentarz w dziwaczny sposób namawiając do negatywnego oceniania. Pozwól, że każdy sobie oceni jak chce, byle odbywało się to po faktycznym obejrzeniu i bez wpływu sugerowania jaka to ma być ocena. Średnia na IMDB 7/10 a tutaj na polskim filmwebie póki co 3/5/10 więc ktoś tu się srogo myli z faktami i stawiam, że nie jest to IMDB. Jak zwykle polski ból dupci się szyguje srogi i być może filmowo największy w historii. Jak widać zachodni odbiorca nie ma problemu z orientacjami, kolorem skóry itd. To domena wschodnio-biało-ruskiej mentalności.

ocenił(a) serial na 1
mike__25

Nie mam nic do koloru skory itp. Kiedy ktos wymysla swoja wlasna historie. Ale kiedy ktos bierze dzielo Tolkiena i zmienia w nim wszystko , to wtedy sie nie zgadzam.Rozumiem , ze nie przeszkadza ci taki zabieg i wrzucanie naszych problemow do swiata , w ktorym ich nie powinno byc. Ok to twoja opinia.

ocenił(a) serial na 7
Wojo_MaxTv

Serial należy oceniać w miarę obiektywnie, przekreślanie go i stawianie 1/10 tylko dlatego, że odbiega od oryginału mija się z celem i jest zwykłym hejtem nie mającym nic wspólnego z filmową krytyką. Jako osoba, któa jeszcze serialu nie widziala (obejrzę dziś wieczorem póki co właczyłem tylko na chwilę) intereuje mnie raczej jak wypada pod względem filmowym, scenariusza, fabuły, realizacji, efektów, muzyki. A nie wylew bólu tyłka spowodowany rozbieżnościami. Kierujcie swoje żale do rodziny Tolkienów, bo to oni sprzedali Amazonowi prawa i to właśnie w takiej formie do realizacji uniwersum, lecz z nowymi wątkami. Zresztą nawet ktoś z rodziny Tolkienów sprawował nadzór nad produkcją, ale oczywiście krewcy Polacy zawsze wiedzą lepiej jak być powinno. Okropne jest to zacietrzewienie, pierwsze dwa odcinki to też za mało, żeby wydawać ostateczne sądy nad całym serialem.

ocenił(a) serial na 1
mike__25

Nie wiem co ci powiedziec, przez Ciebie przelewa sie hejt na Polakow , ktorzy sa fanami i tak jak ja czytali wladce pierscieni od 12 roku zycia, ktorzy nie oceniaja "filmu" tylko sposob sugerowania nam, ze Tolkien sie przeciez pomylil, my wam pokazemy jak wyglada wspolczesne srodziemie. Wiem, ze to forum o tematyce filmowej, ale jest to rowniez w moim odczuci dobre miejsce na wyrazenie sprzeciwu, przeciw takim zabiegom. Poczytaj aktualne komentarze na IMDB prosze nie te zaraz po godz 12. Uwiebiam filmy, seriale i pierwszy raz wystawiam ocene 1, bo to forma buntu nie hejtu.Ocena na IMDB bardzo szybko idzie w dol, skonczyly sie kupione opinie :)

ocenił(a) serial na 7
Wojo_MaxTv

Pomyśl w jakich czasach Tolkien pisał swoje książki? A teraz zobacz na współczesne czasy i teraźniejszego odbiorcę-abonenta platform streamingowych. Dostrzegasz jakąkolwiek różnicę? Nie wiem czemu jeszcze niektórzy się nie pogodzili, że współcześnie żadna wytwórnia nie zdecyduje się kręcić filmów w takiej formie jakiej byście chcieli. Różnorodny odbiorcy wymaga różnorodności na ekranie, wyobraź sobie, że abonanenci amazon prime to nie tylko biała rasa prawilnych katolików, ale również a być może nawet i większość inne kolory skóry, inne światopoglądy i oni nie chcą w nowych produkcjach wciąż patrzeć na samych białych aktorów.

mike__25

--Pomyśl w jakich czasach Tolkien pisał swoje książki? A teraz zobacz na współczesne czasy i teraźniejszego odbiorcę-abonenta platform streamingowych. Dostrzegasz jakąkolwiek różnicę?

aż się musiałem zalogować :) najgłupszy komentarz jaki dzisiaj przeczytałem gratuluje

masz fantasy z stworzonym całym światem językami, rasami itp. nie można tego tak zostawić ? i w tym świecie kręcić serial tylko trzeba tam dodać nasze współczesne czasy

wychodzi na to ze każdą książkę każde uniwersum które zostało stworzone trzeba przerobić na nasze czasy gratuluje logiki

tak tylko zerknąłem na twoje oceny 3 dla Predator: Prey pozwól ze zapytam dałeś ocenę 3 bo było tam mało z naszych współczesnych czasów dodane ?

--Różnorodny odbiorcy wymaga różnorodności na ekranie, wyobraź sobie, że abonanenci amazon prime to nie tylko biała rasa prawilnych katolików, ale również a być może nawet i większość inne kolory skóry, inne światopoglądy i oni nie chcą w nowych produkcjach wciąż patrzeć na samych białych aktorów.

polecam sprawdzić top 100 najpopularniejszych filmów 2021 roku i później sobie zrób listę ilu białych grało główne role a ilu reszta

bo mi wychodzi ze ludzie nadal lubią oglądać filmy gdzie większość to biali 

a według ciebie topka to powinny być filmy gdzie głownie są aktorzy z innymi kolorami niż biały w końcu tego widownia teraz chce

ocenił(a) serial na 1
Script

Ja się z tobą zgadzam - czarni nic nie wymyślili, nie mają żadnych własnych sensownych postaci literackich czy historycznych, to dobry biały pan może im odstąpić część dorobku białych (i nawet nie będzie krzyczał o zawłaszczaniu kulturowym). Tylko niech to ma jakiś sens, a nie czarna hibbitka mająca białą córkę...

ocenił(a) serial na 7
Script

Rodzina Tolkienów sprzedała prawa do uniwersum, a nie wiernej adaptacji książek. Serial nie jest na podstawie książek, bazuje na nowo wymyślonych wątkach sprzed tysięcy lat przed ksiązkami. Czego tu jeszcze nie rozumiesz? To już twój problem, że nie pasujesz do współczesnego świata i nie podoba ci się jego różnorodność, ale tak to jest dziś urządzone. Żadna poważna platforma nie zdecyduje się na produkcje wykluczające, pomijające, dyskryminujące znaczące grono swoich abonentów. To oni płacą i oni wymagają. To nie jest serial dla ciebie, to jest serial dla ludzi, z których Amazon ma kasę.

ocenił(a) serial na 1
mike__25

> nie pasujesz do współczesnego świata
> i nie podoba ci się jego różnorodność

Mike__25, mam małą prośbę. Zamilcz wreszcie, bo tylko przynosisz wstyd całej branży.

ocenił(a) serial na 2
mike__25

Nie sprzedali amazon nie ma praw do wladcy pierscienia po drugie niedawno umarl syn tolkiena tak wiec nic nie mogl "zatwierdzic" tak zatrudnili speca od tolkiena po czym go zwolnili zakladam ze protestowal przeciwko gwaltowi na jego tworczosci

ocenił(a) serial na 9
Script

Najlepiej było, jak biali grali wszystko, Indian, Hindusów, Egipcjan, nieprawdaż?

użytkownik usunięty
mike__25

Polecam książkę "Manifest antykomunistyczny", poczytaj i zobaczysz w jakim kierunku idzie świat przez takich ludzi jak Ty, bo za kilka lat z takim tokiem rozumowania będziesz przepraszał za to jaki masz kolor skóry.

ocenił(a) serial na 7

Sry, ale nie obchodzi mnie prawacki ból dupci. Nie mam najmniejszego problemu z kolorem skóry aktorów, bo nie jestem rasistowskim zjebem. Tym bardziej, że Tolkien nigdy i nigdzie w swoich książkach nie wspomniał słowem, że w jego uniwersum nie było miejsca dla czarnych. Nawet on, pomimo bycia przesiąkniętym prawacką ideologią, nie był fanatykiem jak niektórzy w komentach na filmwebie.

mike__25

Tolkien tez nie wspomniał ze nie ma w niej Avengers Godzilla czy Rycerza Jedi

-- Serial nie jest na podstawie książek, bazuje na nowo wymyślonych wątkach sprzed tysięcy lat przed ksiązkami. Czego tu jeszcze nie rozumiesz?

czy ty możesz przeczytać to jeszcze raz co napisałeś :)

wątki sprzed tysięcy lat przed książkami dlatego postacie czy miasta są zabrane z książki no logika dobra

widzę ze ty piszesz co ci się wydaje a nie to co jest
już wyjaśniłem cie wyżej ale widzę nawet sie do tego nie odniosłeś by przebić mnie danymi tylko zaczynasz kolejne wymyślone historie z swojej głowy opowiadać  

piszesz serial nie bazuje na książce a twórcy serialu piszą

Patrick McKay. "Nie czujemy się w ten sposób. Czujemy, że głębokie korzenie tego serialu są w książkach i w Tolkienie.

Myślimy o [Tolkienie], jego dziełem życia było stworzenie tego świata. To jest Tolkienowskie Śródziemie i regiony poza Śródziemiem, a my po prostu chcieliśmy być temu wierni," dodał.

nie wiem ty tak cale życie piszesz gadasz to co ci się wydaje ze jest według ciebie ?

zatrudnij się w mediach dobrze zarobisz za opisywanie wydarzeń i tego co się dzieje według twoich przemyśleń a nie tego co konkretnie się dzieje

przed premiera były wywiady gdzie twórcy sami mówili by fani czytali książki Tolkiena bo to serial czerpie z tych książek no ale widocznie ty jesteś z tych

mało co mnie obchodzi ten serial nie czytam nic ale się wypowiem bo przecież ja mam swój świat w głowie i ja wiem wszystko 

mike__25

-- To już twój problem, że nie pasujesz do współczesnego świata i nie podoba ci się jego różnorodność, ale tak to jest dziś urządzone.

a gdzieś napisałem ze nie podoba mi sie różnorodność mojego świata czy ze nie podoba mi się dodawanie współczesnych czasów do wymyślonych fikcyjnych światów :) chyba ze własnego zdania w twoim współczesnym świecie nie ma

wydaje mi sie ze mam więcej wspólnego z współczesnym światem niż ci się wydaje mieszkam w USA aktualnie Michigan mam tu kolorowo jeśli chodzi o ludzi mam znajomych gdzie córka ma 14 lat i cały czas chce być chłopcem do tego w jej szkole sporo tego

przez 3 lata moim szefem był czarnoskóry którego dobrze wspominam

mam abonament prime, netflix , hulu, disney, hbo max do tego czasami coś wykupie jak nie mogę znaleźć na tych aktualnie co mam wiec w sumie jestem widzem amazona

tylko dziwne bo chciałbym by do fikcyjnych światów nie dodawać naszych czasów i tego nie mieszać a przynajmniej wszędzie to chyba mnie automatycznie eliminuje z grona światowych ludzi i już nie pasuje do współczesnego świata :)

mike__25

-- Serial nie jest na podstawie książek, bazuje na nowo wymyślonych wątkach sprzed tysięcy lat przed ksiązkami. Czego tu jeszcze nie rozumiesz?

Akcja serialu toczy się w Drugiej Erze Śródziemia, na tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni[4].

Fabuła serialu ma się koncentrować wokół stworzenia Pierścieni Władzy, próby zdobycia przez Saurona władzy nad Śródziemiem, upadku Numenoru oraz Ostatniego Sojuszu[5]. W oryginalnej chronologii, wydarzenia te dzieli blisko dwa tysiące lat, lecz scenariusz serialu łączy je ze sobą

czy ty przypadkiem nie czytałeś fabuły serialu z wiki i sobie wymyśliłeś ze te ( Akcja serialu toczy się w Drugiej Erze Śródziemia, na tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i Władcy Pierścieni[4]. ) według ciebie oznacza to ze cala akcja jest tysiące lat przed książkami i to Amazon wymyśla wszystkie te watki ? nie to Tolkien stworzył pierścienie władzy to Tolkien stworzył Númenor jego powstanie i upadek i cała resztę opisał

Amazon jedynie wkleił w ten świat swoje zmiany nawet tytuł tego serialu jest o pierścieniach władzy które wymyślił Tolkien i opisał ale widzę ze Amazonowi nawet udało się przekonać wielu ludzi bo nie jesteś pierwszym ze to co jest w serialu to wymysł Amazonu

a później sie dziwić ze fani Tolkiena maja z tym problem gdzie wielu ludzi przypisuje stworzone historie przez Tolkiena Amazonowi i zaraz się okaże ze większość ludzi myśli ze wszystkie historie wymyślił Amazon sam a ty właśnie jesteś jednym z takich ludzi

Tolkien opisał powstanie świata z pustki później kształtowanie świata przez Valarów przez tysiące lat  itp. to początek tej historii ciekawe co by Amazon miał nagrać gdyby miał bazować na wątkach wymyślonych sprzed tysięcy lat przed książkami chyba by nagrał ciemną pustkę i ta pustka by była przez każdy odcinek puszczana zapętlona 

ocenił(a) serial na 3
mike__25

Odnosząc się do twojego komentarza o "dzisiejszej odmienności" na platformach streamingowych. Co powiesz o fali hejtu na temat "She Hulk" czyżby tolerancja działała tylko w jedną stronę? Oraz liczę na to, że w nowej odsłonie przygód Czarnej Pantery. Wakanda będzie zaludniona wszystkimi "kolorami"

mike__25

XDDD

ocenił(a) serial na 1
mike__25

Ocen 1/10 jest juz 25% i idzie to bardzo szybko w gore, wiec jednak nie tylko , jak to sie wyrazasz o rodakch "Krewcy Polacy" widza problem tutaj.

ocenił(a) serial na 7
Wojo_MaxTv

Co niestety tylko świadczy o zmasowanym trolerskim ataku hejterów, z czego połowa jak nie więcej nie obejrzała nic, a reszta postanowiła ocenić serial po raptem 2 odcinkach.

ocenił(a) serial na 3
mike__25

Szybko nas przejrzałeś. Zapraszamy jutro o 10-stej na internety, bendziem robić zmasowany trolerski atak na Sandmana :P

mike__25

Boże tak czytam te komentarze i czytam i widzę że są jednak w Polsce osoby które rozumieją że nowe seriale (w szczególności takie które tylko bazują na uniwersum) są inne i będą inne niż oryginalny lotr. Oczywiste jest to że serial z 2022 będzie jaki będzie przez to w jakim świecie żyjemy ale po co krytykować go tylko za to że różni się od lotr. Więc duża zgoda z twoim komentarzem, bo widzę że 3/4 osób jak nie więcej straszne płacze na ten serial bo różni się od lotr. Nie zwracają uwagi na np efekty specjalne, muzykę bo po co.

ocenił(a) serial na 3
Awiss

Muzyka jest super :) Już trzy razy przesłuchałem na YouTube i naprawdę godna polecenia

ocenił(a) serial na 3
mike__25

IMDb jest amazona, jawnie usunęli wszystkie oceny od 5 w dół. Nie faj się zmanipulować.

ocenił(a) serial na 3
Blackbird_S

Daj :)

ocenił(a) serial na 7
Blackbird_S

Algorytm IMDB wie jak walczyć z review bombing troli, którzy nawet nie obejrzeli żadnego odcinka, a już polecieli dawać 1 jak tylko pojawiła się taka możliwość w pierwszych sekundach od premiery serialu. Bardzo słusznie popieram działania przeciwdziałające manipulowaniu ocenami!

ocenił(a) serial na 2
mike__25

Żeby lepiej uzmysłowić Ci, kogo masz w swojej internetowej walce za kompana, napiszę tylko, że IMDB (czyli Amazon) usunął dzień po premierze WSZYSTKIE tekstowe recenzje użytkowników, którzy wystawili mniej niż 6 gwiazdek, a następnie zablokował dodawanie nowych - przechodziły wyłącznie recenzje, których twórcy dali minimum 6 gwiazdek i wyłącznie te z pozytywnym wydźwiękiem. To dla mnie był absolutny szok, nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę ze skali cenzury uskuteczniane wokół tej premiery i niebezpiecznego kierunku, w jakim to wszystko zmierza. Pomijając fakt, że rzeczowe opinie nie mają prawa być usuwane nawet jeśli ich twórcy dali 1 gwiazdkę, to czy widzisz, jak daleko w zwalczaniu wolności słowa jest gotów posunąć się Amazon, żeby ograniczyć porażkę swojej produkcji, usuwając nawet 4- i 5-gwiazdkowe recenzje? Oprócz tego czy wskazywanie palcami wrogów ludu, których należy wykluczać z życia społecznego i piętnować nie pachnie Ci czymś brzydkim, czymś co jako naród powinniśmy cholernie dobrze znać dzięki zbiorowej pamięci i rozpoznawać na kilometr? Tym czymś jest niespełniona utopia i wynikający z niej postępujący radykalizm. I szukanie winnych, bo przecież marzenie o utopii winne być nie może.

ocenił(a) serial na 7
BrightBlue

Przecież ty nie wiesz, czy 1/10 były rzeczowe, nie możesz tego stwierdzić, skoro zostały ukryte. Amazon na chwilę wstrzymał ocenianie ze względu na atak troli, ale już wszystko wróciło do normy jak chcesz możesz tam wystawić 1/10 bez problemu. Gdyby prawdą było co piszesz o amazonie to nie przepuściliby recenzji 4/10 w poczytnym dizenniku The Washington Post, którego właścicielem jest tak zgadłeś Amazon.

ocenił(a) serial na 5
mike__25

Nie zmienia to faktu że oceny poniżej 6/10 były niewidoczne usuwane albo nie dało zobaczyć. No i oczywiście, że wiele opinii nie jest rzeczowa skoro każdy czekał parę lat na ten serial miał tak być wierny książkom, jeszcze podobno prawa do silmarilionu mieli mieć i niedokończonych opowieści, a wyszło że w małym stopniu nawiązuję do książek, prawa mają tylko do trylogii,( nie wiem czy oni się chwalili tym czy plotka z fałszywego źródła wyszła ale no) jeszcze próbują naśladować trylogie Jacksona i Grę o Tron . Całkiem zniszczyli chronologie i zwiastuny ich kompromitowały. No a niskie oceny to jest bunt z nadzieją, że chociaż 2 sezon będzie przypominać to co Tolkien napisał, ale to nadzieja głupców. No krótko mówiąc Bezos obiecał fanom książek i świata Śródziemia ferrari a dostali ledwo działającego malucha to krytyka i hejt jest tutaj wyjaśniona nawet bez oglądania serialu.

ocenił(a) serial na 2
mike__25

Pudło, śledziłem bardzo uważnie internetowy feedback od pierwszego dnia i przeczytałem dziesiątki negatywnych recenzji na IMDB przez pierwsze 24h, zanim zostały ocenzurowane. 90% było rzeczowych i bezwzględnie nie powinno zostać usuniętych, o ile zgadzamy się, że podstawą naszej kultury jest wolność słowa. Moja opinia (kulturalny esej) także została usunięta przez cenzurę. Jeżeli uważasz mnie za bota albo trolla, którego należy uciszyć, to powodzenia z takim podejściem. Jeżeli tak nie uważasz, to oficjalnie sprzeciwiasz się działaniom Amazona, więc się zdecyduj. Natomiast temat Washington Post pozostaje dla mnie tajemnicą, być może są tam jakieś tarcia na osi zarząd WP - główny udziałowiec. Też WP to o wiele większy gracz niż IMDB i być może ma większą autonomię, być może na więcej może sobie pozwolić zanim Bezos wparuje im do siedziby i zrobi audyt.

Śledziłem cały ten pożar w burdelu, jakim była premiera rop, bardzo uważnie. Niech to wybrzmi z całą mocą, żeby zwykła ludzka prawda nie zginęła w zalewie cenzury i manipulacji: Amazon stworzył karykaturę adaptacji świata Tolkiena, która to jest nie tylko zupełnie niezgodna z materiałem źródłowym i intencjami pisarza, ale dodatkowo ma bliską zeru wartość artystyczną. Losowe postacie zostały zamienione z białych na czarne, co jest jedną z rzeczy zasługujących na potępienie, ale bynajmniej nie najważniejszą. Internauci krytykowali serial za wszystkie jego patologie, jednakże jako linię obrony korporacja przyjęła okrzyknięcie wszystkich krytyków rasistami i zasłonięcie się czarnymi aktorami niczym żywymi tarczami, powtarzając w kółko że widzowie atakują serial wyłącznie za race swapping, mimo że krytyka serialu w internecie skupiała się w 75% na innych jego aspektach. Logika tej obrony polega oczywiście na tym, że nikt nie chce być okrzyknięty rasistą, więc mniej ludzi jest skłonnych krytykować serial, żeby przypadkiem nie dostać łatki. Jest to standardowa strategia marketingowa w ostatnich latach, towarzysząca wielu produkcjom, ale na szczęście traci moc. Jest to toksyczny marketing, przypominający raczej patologiczny, przemocowy związek niż zdrową relację z fanami.

ocenił(a) serial na 9
Blackbird_S

To skąd się na IMDB wzięły, skoro usunęli? Zablokowali tylko hejterskie komentarze, ale i te w końcu odblokowali, więc nie kłam.

mike__25

A zachodni odbiorca oczywiście jest wyrocznią i wszyscy, co myślą inaczej, to wschodnio biało ruskie bałwany!

mike__25

Zachód? Proszę Cię. Jeszcze powiedz że USA to jest to na czym trzeba się wzorować.

ocenił(a) serial na 3
mike__25

No i taka ta twoja tolerancja, że zaraz obrażasz tych , którzy mają inne zdanie, świat wachnął się wyraźnie w stronę absurdu, spraw część po prostu tego nie zauważa

ocenił(a) serial na 2
mike__25

Taki wielki "znafca" a pewnie nawet nie wiesz kto jest właścicielem IMDb. Odpowiedz: właścicielem IMDb jest Pan Bezos. I jak teraz wygląda wiarygodność tego portalu? Ale wiadomo każdy powód jest dobry żeby dojechać Polakom.

ocenił(a) serial na 7
psxmaster

Chciałeś błysnąć, a trafiłeś jak kulą w płot... IMDb miał algorytm filtrujący trolii, a więc odrzucający zmasowane skrajne oceny punktowane w tym samym czasie, na długo zanim Amazon w ogóle wykupił prawa do realizacji Tolkienowskiego świata. Rzeczony mechanizm walczący z review bombingiem jest słuszny, funkcjonuje od dawana i dotyczy wszystkich filmów i seriali, a nie tylko produkcji Amazona.

ocenił(a) serial na 2
mike__25

Serial amazona jest oceniany w portalu należącym do amazona, gdzie pracują ludzie zatrudnienie przez amazona i ocena jest oczywiście super wiarygodna , no tak.... ma to sens XD

ocenił(a) serial na 1
mike__25

Dziwnym trafem odrzucono tylko (i wszystkie 250) recenzje poniżej 6/10). Jak to jest algorytm antyspamowy, to ja jestem SI z Aldebarana.

ocenił(a) serial na 2
phoebe_Freja

Czyli jednak są inteligentni ludzie po lewej stronie. Może ten świat jednak nie jest stracony?

ocenił(a) serial na 7
phoebe_Freja

Sytuacja jest rozwojowa bo na imdb nastąpił atak troli review bombing i oni coś z tym robią. Gdyby mieli złe intencje to dziennikarz gazety będącej własnością Amazona nie mógłby puścić recenzji 4/10 a tyle właśnie dał i ta recenzja dociera do o wiele większego grona odbiorców niż jakiekolwiek user reviews na imdb, które są trudno dostępne dopiero po kilku kliknięciach można je czytać.

mike__25

Jaki review bombing trolli? Serial jest popularny, więc zyskuje dużo ocen w krótkim czasie. W większości to 1/10, bo serial jest bardzo słaby, a ludzie mają tendencję do wystawiania skrajnych ocen. Druga najczęstsza ocena to 10/10.
Przy najpopularniejszych tytułach, a w szczególności opierających się na opinii fanów (Potter, Marvele, Zmierzch) rozkład ocen nigdy nie pokrywa się z krzywą Gaussa.

Co do Amazona (właściciel IMDb) to usuwa on oceny od 1 do 5, a nie usuwa np: 10. Śmiało można sobie wejść nawet teraz i zobaczyć, że nie ma tam recenzji od 1 do 5 dla tej produkcji, a dla konkurencyjnego Rodu Smoka już są. Polecam, dla potomnych, zobaczyć filmik drwala rębajło na youtubie o tej tematyce: "Amazon CENZURUJE negatywne recenzje RINGS OF POWER".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones